Hızlı kilo vermenin en kolay yolu nedir?

Sindirim sisteminin çalışmasını sağlamak için besin tüketimi önemli, ya spor ne kadar önemli.. Sporun zayıflamada ki etkisi haberimizde...

Hızlı kilo vermenin en kolay yolu nedir?


Sindirim sisteminin daha hızlı çalışmasını sağlar, vücut direnciniz artar, vücudunuzdaki depolanmış yağlar yok olur, daha sağlıklı ve hızlı kilo verebilirsiniz. Kaslarınız gelişir ve vücudunuz enerji üretmeye devam eder. Haftanın en az 5 günü 1 saat yürümek bizim için çok önemlidir. Çalışıyorum, yorgun oluyorum nasıl yürüyeyim gibi bahaneler engel olmamalıdır.

Mesela işyeriniz yürüyerek gidilebilecek mesafedeyse aracınızla gitmek yerine yürüyerek gidebilirsiniz. Böyle yapmak hem sağlığınıza hem cebinize artı olarak size geri dönecektir. Yürüyüş yaparken yediğinize içtiğinize de dikkat etmeniz gerekir. Protein ağırlıklı yiyecekler tüketmeniz metabolizmanızın çalışmasını hızlandıracaktır. Vücudun su miktarını da ayarlamak gereklidir.

Günde 1 saat yürümek ortalama 300 kalori yakar. Tempolu yürüyerek 500 kalori yakabilirsiniz.

Yürüyüş sporu insanlığın en eski sporların başında gelir. kendinize bir iyilik yapın ve haftanın 5 günü en az 1 saat yürüyün. Faydalarını göreceksiniz ve bir daha yürümekten kaçmayacaksınız.