Öğrenciler, öğretmenler ve veliler okulda kan bağışı yaptı!

Malatya’da eğitim veren Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, geçtiğimiz gün Kızılay ekiplerini okullarında misafir etti. Okulda düzenlenen etkinliğe öğretmenler, öğrenciler ve veliler yoğun ilgi gösterdi.

Öğrenciler, öğretmenler ve veliler okulda kan bağışı yaptı!

 

Malatya’da bulunan Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, okullarında Kızılay ekiplerine ev sahipliği yaptılar. Öğrenciler, öğretmenler ve veliler tarafından yoğun ilgi gören etkinlik; Kızılay kan ekipleri gözetiminde gerçekleşti. Öğrencilerin duyarlılık kavramını pekiştirmek için böyle bir projeye imza atan Okul Müdürü Suat Kılıç, projelerin dönem sonuna kadar süreceğini ve oldukça önemsendiğini belirtti.

Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Suat Kılıç, yaptığı açıklamada; “Bu hafta öğretmenlerimizin katkılarıyla Kızılay’dan bir ekip çağırdık. Amacımız, kan bağışının öneminin öğrencilerimize duyurulması, aynı zamanda Kızılay’a bu noktada öğretmenlerimiz ve velilerimizden katkılarla kan bağışının sağlanması… Bu noktada Kızılay’ın son zamanlarda çalışmalarının ve etkinliklerinin arttığını biliyoruz. Öğrencilerimizde bu hassasiyetin oluşması ve duyarlılık kazanmaları açısından kampanyaların dönem içinde değişik etkinliklerle devam etmesini istiyoruz. Bu noktada Kızılay’dan katılımcılarımız oldular. Gerçekten önemsiyorlar ve güzel bir faaliyet olacak. Ben emeği geçen bütün katılımcılara teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Okul Müdürü Suat Kılıç, projeye yalnızca 18 yaşını doldurmuş olan bağışçıların katıldığını da sözlerine ekledi. Kılıç, son olarak; “Bildiğiniz gibi 18 yaşın altıda olan kişilerden kan bağışı alınması mümkün olmuyor. Öğrencilerimizin bilinçlendirilmesi açısından gelen doktor arkadaşlarımız öncelikle bir seminer verdiler. Kan bağışının önemini içeren bir seminerdi bu. Burada öğrencilerimizin bilinçlendirilmesi, aynı zamanda mümkün olduğu ölçüde Kızılay’ın kan eksiğinin giderilmesi açısından öğretmen ve velilerimizden ve yaşı tutan öğrencilerimizden de kan bağışı alma şeklinde faaliyetimiz gerçekleştirilecek. Bu etkinlik bir gün süreyle gerçekleştirilecek. 11’de kan bağışımız başladı. Mesai bitimine kadar katılan veli ve öğretmenlerimizden ve yaşı tutan öğrencilerimizden kan bağışımız gerçekleştirilecek” diyerek sözlerini noktaladı..