Opr. Dr. Belma Şahin vücudun en erken yaşlanan bölümlerini açıkladı! İşte yaşlılık belirtilerini yok etmenin yolları!

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Belma Şahin, insan vücudunda en hızlı yaşlanan bölgeleri açıkladı. Opr. Dr. Şahin, konuşmasında bu belirtilerin nasıl yok edilebileceklerini anlattı..

Opr. Dr. Belma Şahin vücudun en erken yaşlanan bölümlerini açıkladı! İşte yaşlılık belirtilerini yok etmenin yolları!

 

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Belma Şahin, vücudun en hızlı yaşlanan bölümlerini ve yaşın ilerlemesiyle birlikte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin nasıl yok edileceğini açıkladı. Vücutta oluşan sarkma, çatlaklar ve kırışıklıkların kolaylıkla tedavi edilebileceğini belirten Şahin, ameliyatsız çözüm önerileri de sundu.


Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Belma Şahin, açıklamasında:

Yüz: tipik bir şekilde göz çevresinde kırışıklıklarla, alında derin çizgilerle ağız etrafındaki smokers lines dediğimiz dik çizgilerle yaşlanmanın belirtilerini en acımasız şekilde gösteren vücut parçasıdır.

Eller: Ellerinizle konuşmuyor bile olsanız, el sıkıştığınızda, masa üzerine koyduğunuz veya manikürünüzü hatta yüzüğünüzü göstermeye çalıştığınızda elleriniz oldukça dikkat çeker. Erkekler “bakımsız/sert” bir görüntüye, hayat boyu güneşe maruz kalmaktan dolayı kahverengi lekelere, yaşlanmaya bağlı kırışıklıklara ve form kaybına sahip olsalar da bundan paçayı kurtarırlar.Bu nedenle özellikle kadınlar için el gençleştirme; lazer ile cilt yenileme, kemikli elleri dolgunlaştırmak için dolgu uygulaması ile birlikte cildi canlandırmak ve ileride oluşabilecek hasarlardan korumak için layığınca yapılan cilt bakımı gibi uygulamaları kapsamaktadır.


Kollar: Bir dahaki sefer birisine el salladığınızda, dirseğinizden omzunuza doğru uzanan deriye bir göz atın. Buradaki derinin bilhassa sarkık olduğunu görebilirsiniz ve bu durumu rahatsız edici bulan tek kadın siz olmayacaksınız. Kol gerdirme olarak bilenen ameliyat güzel ve diri kollara sahip olmak isteyen kadınlar arasında oldukça popüler olmaya başladı. Benim de severek yaptığım ameliyatlar arasında yüz güldüren bir ameliyat.


Boyun: yüzünüze odaklanabilirsiniz ancak birkaç santim aşağıda sarkmaya başlayan derileri de göreceksiniz. Birçok insan, aynaya bakıldığında boyun kısmı çok fazla görünmediğinden, Skype veya FaceTime gibi sohbet aplikasyonlarını kullanırlarken bu durumun farkına varıyorlar. Neyse ki tam da bu noktada biz plastik cerrahi olarak yardıma koşuyoruz. Estetik cerrahlar boyun gerdirme olarak bilinen çene ile köprücük kemiği arasında sarkan deri miktarının azaltıldığı operasyonu sunmaktadırlar. Ameliyattan kaçınan ve geciktirmek isteyen daha genç hasta yaş grupları için ise focuslu ultrason ile ameliyatsız toparlama vazgeçilmez bir altarnatif tedavi olarak güncelliğini koruyor.


Göğüsler: Plastik cerrahi ve göğüsleri düşündüğünüzde silikon implant imajıyla büyüleniyorsunuz. Ancak, birçok kadın da, göğüsleri büyütmeyen aksine göğüsleri canlı, daha genç bir görünüm kazandıran göğüs kaldırma olarak bilinen ameliyatı tercih etmektedir.hamilelik ve yaşlanma göğüslerin sarkmasına sebep olabilir ancak güvendiğiniz yetenek sahibi bir plastik cerrah tarafından yapılan göğüs kaldırma operasyonu geçen yılların izini silerek göğüslerinizin şeklini yeniden oluşturabilir” ifadelerine yer verdi.