Sabah bunları yemeyin!

Sabah kahvaltısı vazgeçilmezim yada sabah atıştırmadan duramayanlardan sanız o halde bu haberimiz tamda sizlere göre. Uzmanlar uyarıyor! Sabah bunları yemeyin.

Sabah bunları yemeyin!

Sabah bunları yemeyin!
Sabah kahvaltısı vazgeçilmezim yada sabah atıştırmadan  duramayanlardan sanız o halde bu haberimiz tamda sizlere göre. Uzmanlar uyarıyor! Sabah bunları yemeyin.
Sabah kahvaltısı önemi herkes tarafından biliniyor. sabah kahvaltısını önemi, kişiyi yanlış besinlere yönlendirebiliyor. Ancak uzmanlar sabah kahvaltısında kesinlikle yenilmemesi gereken yiyeceklere dikkat çekiyorlar.
  • Sabah kahvaltıda veya kahvaltı öncesinde portakal yemeyin! Portakal mide asidini artırarak gastrit tehlikesini artıyor.
  • Hurma ve domates yemeyin. Aç karnına hurma ve domates yemek hem kan şekerini yükseltiyor, hem de mide de reaksiyon verebiliyor.
  • Sabah uyanır uyanmaz asitli içecekler mi içiyorsunuz? Yaptığınız yanlış, uzmanlar sabah asitli içecekleri içmemeleri gerektiğine vurgu yapıyor.
  • Sabah aç karnına muzlu yoğurt yemeyin. Bazı diyetisyenler sabahları muzlu yoğurt yemenin kardiyovasküler rahatsızlıklara sebebiyet verebileceğini öne sürüyor. Ayrıca aç karna tüketildiğinde yoğurt faydalarını kısmen kaybediyor. Yoğurt tüketmek isteyenlerin ara öğünlerde veya akşam yatmadan yenilmesi gerektiğine uzmanlar vurgu yapıyor.