Sakal ekimi ve sakal ekimine dair tüm bilinmeyenler

Son zamanlarda erkeklerde trend haline gelen sakal ekibimi ses getiriyor. Medikal Uzmanı Dr. Jale Şenyurt sakal ekimini anlattı. Sakal ekimi nedir? Sakal ekimi nasıl yapılır? Detaylar haberimizde yer alıyor.

Sakal ekimi ve sakal ekimine dair tüm bilinmeyenler

Sakal ekimi ve sakal ekimine dair tüm bilinmeyenler
Son dönemlerde adını çok sık duyduğumuz saç ekiminden sonra şimdi de sakal ekimi erkekler arasında yeni trend haline geldi. Sakal ekimine birçok kişinin talebi ile karşılaştı. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Jale Şenyurt sakal ekimine dair tüm detayları anlattı.

Her ne kadar son dönemlerde talep artsa da sakal ekimine dair bilinmeyen çok fazla nokta var. Konuyla ilgili merak edilenleri anlatan Medikal Estetik Uzmanı Dr. Jale Şenyurt, sakal ekimini, “Bu işlem çene, yanaklar, favori bölgesi ve bıyık bölgesine uygulanabilir. Yüzde oluşmuş sivilce izlerini veya diğer yara izlerini kamufle etmek için de uygulanabilmektedir. Sakal, bıyık bölgesindeki kıl kökü kayıpları değişik nedenlerle oluşabilmektedir. Bu durum kalıtsal olabileceği gibi; lazer epilasyon, iğneli epilasyon, cerrahi işlemler veya yanık sonrası oluşabilir” sözleriyle açıkladı.
Sakal ekimi, lokal anestezi ve sedasyon uygulaması altında yapılıyor ve iki ile beş saat arası sürüyor. İşlem genelde ağrısız olsa da ekim sonrası köklerin etrafında minik kabuklar meydana gelebiliyor. Hasta ekimden iki gün sonra normal hayatına devam edebilir. Ancak ekim yapıldığı iki gün boyunca ani, yüksek mimiklerden çekinmek gerekiyor.