Üstün Zekalılar Normal Üniversitelere Gidebilecek

Diğer kişilere göre beyinleri daha iyi çalışan Üstün Zekalı çocuklar, TÜZYEKSAV'dan tarafından alınan karara göre normal öğrencilerle beraber üniversitede derse girebilecek. Üstün Zekalılar için bu önemli bir deneyim olacağı düşünülüyor.

Üstün Zekalılar Normal Üniversitelere Gidebilecek

Türkiye Üstün Zekalılar Vakfı ile Akdeniz Üniversitesi arasında imzalanan protokolle artık üstün zekalı çocuklar üniversitede derslere girebilecek.

Türkiye Üstün Zekalılar ve Üstün Yetenekliler Vakfı (TÜZYEKSAV) Antalya Şubesi ile Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi arasında imzalanan protokole göre, üstün yetenekli çocuklar, fakültedeki laboratuvarlarda üniversite öğrencileriyle derslere katılabilecek. TÜZYEKSAV'dan yapılan açıklamada protokolle tanılanmış üstün yetenekli ve üstün zekalı çocukların üniversite öğrencileriyle derslere girebilmesinin önü açıldı.

ÖNEMLİ BİR DENEYİM 

AÜ. Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Sümbül, “Üstün yetenekli öğrencileriyle olmak, bizim için de önemli bir deneyim olacak. Antalya, hatta Türkiye'nin geleceği için çok önemli olan bu çocukların eğitimine fayda sağlayacağımız için çok mutluyuz. İnşallah yaptığımız bu protokolle çok ciddi çalışmalara imza atarlar" dedi.