Wi-Fi kanser yapıyor mu?

İngiliz sigorta devi Lloyd's, elektromanyetik radyasyonlar sonucunda oluşan sağlık sorunlarını sigorta kapsamı dışında bıraktı. Detaylar haberimizde yer alıyor.

Wi-Fi kanser yapıyor mu?

Wi-Fi kanser yapıyor mu?
İngiliz sigorta devi Lloyd's, elektromanyetik radyasyonlar sonucunda oluşan sağlık sorunlarını sigorta kapsamı dışında bıraktı. 
İngiliz sigorta şirketi Lloyd’s bu kararı; 'Wi-Fi ağlarının hayati risk taşıdığının itirafı' olarak nitelendirildi.
Günümüzde internetin olmadığı alan neredeyse yok gibi. Evde, okulda, kafede, işyerinde hatta toplu taşımalarda bile Wi-Fi (kablosuz internet) mevcut. İnternete erişim imkanı ilk bakışta güzel görünse de olayı başka bir açıdan da değerlendirmek gerek; sağlık.
Wi-Fi sağlığımızı tehdit ediyor tartışmasını İngiliz sigorta devi Lloyd's çok uyanık bir hamleyle başlattı. Lloyd's, doğrudan veya dolayı olarak maruz kalınan elektromanyetik radyasyonlar sonucunda oluşan sağlık sorunlarını sigorta kapsamından çıkardı. Yani maruz kaldığınız radyasyon sizi hasta yaparsa, sağlık sigortası bunu karşılamıyor.
Wi-Fi cihazları sağlığa zararlıdır
İsveç'in başkenti Stockholm'de bulunan Karolinska Enstitüsü nöroloji profesörü Olle Johansson'a göre tartışma çoktan sona erdi: “Wi-Fi cihazlarından kaynaklanan muhtemel sağlık sorunları olağanüstü bir şekilde genişledi. Beyin tümöründen lösemiye, hafıza kaybından konsantrasyon eksikliğine kadar birçok şikayet görülebilir. Dünyadaki radyasyon limiti çılgın bir şekilde yükseldi” açıklamasını yaptı.
 
 
 
 
Avatar
baris - 6 yıl
Ona gelene kadar herşey kanser yapıyor. Nükleer santraller vs. Dünyaya en büyük zararı biz veriyoruz.