Yürüyüş Yapmak Faydalı Bir Spor mudur?

Yürüyüş Yapmak En Sağlıklı ve En Basit Sporlardan Birisidir.

Yürüyüş Yapmak Faydalı Bir Spor mudur?

Günde en az bir saat yürüyerek vücudumuzu ödüllendirmek önemli görevlerin başında gelir. Öyle ki, yürümeyi kendinizden başkası için yapmıyorsunuz, yürüyerek sağlıklı ve kaliteli bir yaşam geçirebilirsiniz.

Bir saat yürü sağlıklı ol...

 İster açık alanda ister yürüyüş bandında yürürken dikkat edilecek hususlar vardır. Yürüme temponuzu ayarlayın, kalp ritminizi temponuza bağlı olarak eşitleyin. Siz bu şekilde yürürseniz kalbiniz genç kalır, akciğerlerin çalışma verimini yükseltir, sindirim sisteminin daha hızlı çalışmasını sağlar, vücut direnciniz artar, vücudunuzdaki depolanmış yağlar yok olur, daha sağlıklı ve hızlı kilo verebilirsiniz.

Kaslarınız gelişir ve vücudunuz enerji üretmeye devam eder. Haftanın en az 5 günü 1 saat yürümek bizim için çok önemlidir. Çalışıyorum, yorgun oluyorum nasıl yürüyeyim gibi bahaneler engel olmamalıdır. Mesela işyeriniz yürüyerek gidilebilecek mesafedeyse aracınızla gitmek yerine yürüyerek gidebilirsiniz. 

Yürümeyi kendiniz için yapıyorsunuz ve bu nedenle de, yürüyerek sağlıklı ve kaliteli bir yaşama adım atmak sadece sizin elinizde...