Başbakan Müjde Verdi

Katar ziyareti sırasın da soruları yanıtlayan Başbakan Davutoğlu, Türk müteahhitlerine müjde verdi.

Başbakan Müjde Verdi

Davutoğlu, 2020 Dünya Kupasına ev sahipliği yapmak adına 20 milyar dolar yatırım yapacak olan Katar a Türk müteahhitlerine ayrıcalık tanıyacağını açıkladı.
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Katar ziyaretinde Doha’da yaptığı basına toplantıda iki ülke arasında ki ticari ilişkilerin geliştirileceğini ifade etti. 2020 Dünya Kupası kapsamın da 20 milyar dolarlık yatırım yapacak Katar’ın, Türk müteahhitlerine ayrıcalık tanıyacağını ifade edeb Davutoğlu, “ Katar,  ev sahipliğini yapacağı  2020 Dünya Kupası ve  2030 Katar vizyonu için çok büyük bir potansiyeli barındırıyor. Katarlılarda bu potansiyelin Türk müteahhitler tarafından yapılabileceğini düşünüyor. Sayın Emir ile görüşmelerimiz de Türk müteahhitlerine güvenini açıkça ifade etti ve Türk müteahhitlerinin öncelikli  güvencesini aldık ” dedi.
 
Diğer Sektörler De Var
 
Davutoğlu, ayrıca şöyle devam etti: “ Sadece müteahhitlik hizmeti dışında, dünya kupasının güvenlik hizmetininde başta olmak üzere diğer servislerinide Türk firmalarının yapması için de görüşmeler devam ediyor. Genellikle Türkler, binayı yapar hizmeti de başkası verir anlayışı mevcuttu, hayır binayı da yaparız hizmeti de yapabiliriz.