Gürsel Tekin: Sarıgül Kazanamaz!

CHP genel sekreteri Gürsel Tekin, konuştuğu Habertürk gazetesine konuştu. Sarıgül'ün kaybettiğine şaşırmadığını belirtti. Detaylar yazımızda..

Gürsel Tekin: Sarıgül Kazanamaz!

 CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, 30 Mart seçimleri, Şişli Belediyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi CHP-Cemaat ittifakına ilişkin soruları yanıtladı.

"KAZANAMAZ DEDİM"
30 Mart mahalli seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi CHP'den İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı için namzet adaylığını açıklayan Gürsel Tekin, başkanlık için namzet gösterilen Mustafa Sarıgül'ün seçimi kaybettiğine şaşırmadığını söyledi. Gürsel Tekin konuya ilişkin; “Aman bu Sarıgül olmaz’’ söyleyecek siyasetçi bulmak çok güç oldu. “Çare Sarıgül” deyince... Başkan ne yapsın? Bu kadar baskıya... Ben derdimi bir türlü anlatamadım, “Kazanamaz” dedim, sesimi duyuramadım.

"BENİ ADAY YAPSALAR Adalet ve Kalkınma Partisi Ak Parti'YE FARK ATARDIM"
Ben daha evvel harika bir kampanya yürüttüm. Biliyordum olacakları. Bunu söylemek istemiyorum fakat 2014 yılında şayet beni namzet yapsalardı sadece kazanmakla kalmazdım, AKP’ye fark atardım. O kadar emindim. " diye konuştu.

GÜLEN CEMAATİYLE İLİŞKİMİZ YOK DEMEDİ
CHP ile Gülen Cemaati ilişkisi iddialarına da yanıt veren Tekin, "Gülen Cemaati’ne Cumhuriyet Halk Partisi CHP olarak ne yakınız ne de uzağız." dedi. Cumhuriyet Halk Partisi CHP'nin 30 Mart mahalli seçimlerinde ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Gülen Cemaatiyle beraber Adalet ve Kalkınma Partisi Ak Parti'ye karşı hareket etmesi çok konuşulmuştu.