Her Zaman Oturduğu Başbakanlık Koltuğuna Oturmadı.

Darbe ile makamından ayrılan sayın Davutoğlu dokunulmazlıkların yapıldığı salona gelerek bakanların yanında bulunan başbakanlık koltuğuna oturmadı.

Her Zaman Oturduğu Başbakanlık Koltuğuna Oturmadı.

Başbakan sayın Ahmet Davutoğlu, 3 Mayıs günü yapmış olduğu son grup toplantısından sonra ilk kez dokunulmazlıkların yapıldığı gün meclise oylama için geldi ve burada koltuğuna oturmadı. Ahmet Davutoğlu’nun meclise gelişinden önce vekillerin başbakan geliyor karşılayalım diyerek kapıya geldiği söyleniyor.

Mecliste 70 kadar milletvekili tarafından karşılanan Başbakan Ahmet Davutoğlu kuliste bir süre başbakan yardımcısı Lütfi Elvan ve ekonomiden sorumlu  bakan Mustafa Elitaş ve bazı partiden vekillerle konuşup muhabbet etti.

Meclis genel kurul girişinde AKP’liler tarafından alkışlanan Başbakan Davutoğlu bakanların yanında bulunan başbakanlık koltuğuna değil de grup sıralarına doğru ilerleyince meclisteki vekiller tarafından şaşkınlık yaşandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu parti grup başkan vekillerinin yanına otururken bu sırada hükümet sıralarında bulunan bakanlar da sayın Davutoğlu'nu yalnız bırakmayarak grup sıralarına oturdular.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun genel kurula ilerlediği sırada iktidar kulisine genel başkan adayı olarak ismi anılan Ulaştırma bakanı Binali Yıldırım geldi. Davutoğlu’nun arkasından genel kurula giren Yıldırım'da hükümet sıraları yerine arka sıralarda milletvekillerinin yanına oturmayı tercih etti. Oylama sırasında hem iktidar hem de muhalefet milletvekilleri bol bol fotoğraf çektirirken adaylığı konuşulan Binali Yıldırım'ın bol bol selfi çektirdiği görüldü.