Kilis'e Heyet

CHP, Suriye'de yaşanan vahşet nedeni ile ve IŞİD mevzilerinden atılan füzelerin hedefi olan Kilis'e heyet gönderme kararı aldı.

Kilis'e Heyet

Roketler nedeni ile 21 kişinin hayatını kaybettiği Kilis; Baro, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkâlar Odası Organize Sanayi Bölgesi başkanları gazetelere ilan verdi.

21 kişinin hayatını kaybettiği Kilise; başkanlar gazetelere ilan verdiler. İlanda ise, "Evimiz  de öldürülüyoruz. Biz haberlerde alt yazı olmak istemiyoruz. Acele edin. Ölüyoruz. Kilis şu anda saldırı altında. Vatan saldırı altında" denildi.

Kilis Barosu, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkâlar Odası ve Organize Sanayi Bölgesi başkanlar da  gazetelere verdikleri ilan ile IŞİD'in roket saldırılarında hedef olan kent için siyasilerden duyarlılık ve aksiyonla birlikte yardım istedi.

CHP'  den yapılan açıklamada, CHP Genel Baskan Yardımcısı Öztürk Yılmaz başkanlığı ile,İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Hatay Milletvekilleri Birol Ertem ve Serkan Topal, Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Gökdağ ve Akif Ekici ile oluşan heyetin,  Kilis'te incelemelerde bulunacak.

Cumhuriyet Halk Partisi (  CHP  ), Suriye’deki IŞİD mevzilerinden atılan füzelerin hedef olan ve bugüne kadar da 21 kişinin hayatını kaybettiği Kilis iline  heyet gönderdi.
Karar, CHP MYK ’sında alınırken; CHP Genel Başkan Yardımcısı olan Öztürk Yılmaz başkanlığındaki heyet, bugün Kilis’e gitti.

Heyet,  Kilis’te incelemelerde bulunduktan sonra hazırladıkları raporu kamuoyuyla paylaşacak