Mahkemeye sevkedilen 18 emniyet yetkilisi serbest bırakıldı

Dün akşam bildirdiğimiz haberde yasa dışı dinleme operasyonları kapsamında yargılanmakta olan 18 emniyet mensubunun mahkemeye gönderildiğini duyurmuştuk. O 18 kişinin mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmasına karar verilerek serbest bırakıldı.

Mahkemeye sevkedilen 18 emniyet yetkilisi serbest bırakıldı

Yasa dışı dinleme iddialarına yönelik tahkikat kapsamında Gaziantep merkezli 13 ilde gözaltına tahsil edilen ve sabah saatlerinde adliyeye sevk edilen aralarında şube müdürü, emniyet amiri, başkomiser ve polislerin olduğu 22 insandan 18'inin yargılanması gece yarısına kadar sürdü. Tutuklanma isteğiyle mahkemeye sevk edilen 18 emniyet mensubu, mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Serbest bırakılan polislerden Gaziantep eski İstihbarat Şube Müdürü Yaşar Eren, adliye çıkışında matbuat mensuplarına İzah yaptı. 17 arkadaşı ile müşterek serbest bırakıldığı için sevindiğini dile getiren Yaşar Eren, 'İfadelerimiz alındıktan sonra mahkemeye sevk edildik. Adil hakimlerimizin olduğunu, kanunların, hukukun üstünlüğünü savunan daha nice hakimlerimizin olduğunu ve bundan sonra da olacağına kanaatim sonsuzdur. Hak ve adalet her zaman er yada geç yerini bulacaktır' dedi.

Öte yandan zanlı polislerden 4'ünün ifadelerinin yarın alınacağı öğrenildi.