Milliyetçi Hareket Partisinde Gündem Değişmedi Muhalif Adaylar Geri Adım Atmıyor.

Kongre olacak mı olmayacak mı tartışması devam ederken iddialar gündemde bomba etkisi yaratacak.

Milliyetçi Hareket Partisinde Gündem Değişmedi Muhalif Adaylar Geri Adım Atmıyor.

Siyaset gündeminin en ateşli konularından olan Milliyetçi Hareket partisinde olağanüstü genel kurul bir türlü yapılamadı. Bir kez Yargıtay'ın ertelemesine takılan olağanüstü genel kurul yapılan incelemelerin ardından hukuksal olarak bir aykırılık taşımadığı belirlenerek Temmuz ayı içerisinde yapılabilmesine karar verilmişti. Fakat bütün denemeler rağmen Milliyetçi Hareket Partisi yönetimi kongre bir türlü yanaşmamıştı.
 
Milliyetçi Hareket Partisi'nde muhalif isimler başta Meral Akşener,  Koray Aydın olmak üzere yapılan açıklamada Sinan Oğan ve Ümit özdağ'ın da kongreden vazgeçmediğini ortaya çıkardı. Milliyetçi Hareket Partisini eski milletvekili olan 4 muhalif isim ismi açıklanmayan bir otelde hukukçularla bir araya gelerek yapılabilecekler konusunda bir yol haritası çıkardı.

Yapılan açıklamada asla teslim olmayacaklarını belirten muhalif isimler Milliyetçi Hareket partisinde ne olursa olsun kongrenin Önümüzdeki ay içerisinde yapılacağını ve bu konuyla ilgili yeniden imza toplanacağını yaklaşık 40 Milliyetçi Hareket Partili milletvekilinin de yanlarında olduğunu açıkladılar.