Veysel Eroğlu'dan Mücadeleye Devam Çağrısı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu pkk ile mücadelede sonuna kadar devam edeceklerini ve bu sebeple tek bir silah dahi kalmayıncaya kadar mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

Veysel Eroğlu'dan Mücadeleye Devam Çağrısı

Zafer Haftası’nın 92. yıldönümü ve Büyük Taarruz Kutlamaları kapsamında Bakan Eroğlu, memleketi Afyonkarahisar’a geldi. Büyük Taarruz’un yapıldığı “Atatürk Evi’ni ziyaret eden Bakan Eroğlu, burada Türkiye’nin farklı noktalarından gelen yüzlerce vatandaş ve sivil toplum örgütleri üyelerine seslendiği bir konuşma yaptı. Konuşmasında Zafer Haftasının önemi değinen Bakan Eroğlu, ayrıca zaferin Türk tarihindeki önemine değindi. Ardından Bakan Eroğlu, beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte Mehter Takımı eşliğinde gerçekleştirilen “Zafer Kortejine” katıldı. Bakan Eroğlu kortej eşliğinde yürüyerek Şuhut Atatürk Stadı’nda hazırlanan tören alanına geçti. Buradaki kutlama törenlerinde de coşkunun hat safhada olduğu gözlenirken, törenin açılış konuşmasını yapan Bakan Eroğlu, terörler mücadele konusuna değindi. Türkiye’nin üzerinde geçmişte olduğu gibi bu günde büyük oyunlar oynandığını ifade eden Bakan Eroğlu, “Milli zaferimizin 93. seneyi devriyesindeyiz bunun mutluluğunu sizlerle yaşıyorum. Ülkemiz dünyanın en stratejik yerlerinden birinde, zor bir coğrafyada bulunuyor. Bu coğrafyada yaşamanın yolu güçlü olmaktan geçiyor. Bizleri bu topraklardan atmaktan için asırlardır oyunlar oynuyorlar topla, tüfekle atamadılar başaramadılar. Dış mihrakların ülkemiz üzerindeki oyunları maalesef hiç bitmedi. Bu topraklar üzerinde hesapları olanlar bugünde aynı oyunları sahneye koyduklarını görüyoruz” diye konuştu.

“BİZ KARDEŞİZ VE HEP BİRLİKTE TÜRKİYE’YİZ”

Bakan Eroğlu, Türkiye’de son zamanlarda yaşanan terör olaylarına değinerek şu ifadelere yer verdi:
“Son zamanlarda maalesef bu emellerini gerçekleştirmek için PKK terör örgütünü kullanıyorlar. PKK terör örgütü son zamanlarda kalleşçe saldırılar yaparak kahraman Mehmetçiğimizi ve polislerimizi şehit ediyorlar. Bu mücadelede bir çok vatan evladı şehadet şerbeti içmiştir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Herkesin ülkemiz üzerinde oynan bu kirli oyunu görmesi gerekiyor. Hangi etnik kökenden olursak olalım. Biz kardeşiz ve hep birlikte Türkiye’yiz. Ama şunu iyi bilsinler ki Türkiye cumhuriyeti çok güçlü bir devlettir. Milletimiz oynan bu oyunu çok iyi bilmektedir. Kahraman silahlı kuvvetlerimiz ve emniyet teşkilatımız bu kalleşlere en ağır şekilde cevap veriyor ve vermeye de devam edeceklerdir. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar, son silah toprağa gömülünceye kadar bu mücadele devam edecektir. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.”