Arda Turan yılın takımına seçilmedi

Yılın takımı için UEFA Arda Turan'ı seçmedi. Avrupa takımlarında forma giyen en iyi 11 futbolcunun oluşturduğu "Yılın Takımı" belli oldu. İşte UEFA'nın seçtiği o ilk 11 listesi.

Arda Turan yılın takımına seçilmedi

UEFA'nın internet sitesinde 8,6 milyon futbolseverin oylarıyla belirlenen anket sonucuna göre, 2014 yılının takımında Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) ve İspanya Birinci Futbol Ligi'nden 5'er yer aldı. 

Real Madridli futbolcu Cristiano Ronaldo'nun en fazla oyu aldığı anket sonucunda, Atletico Madrid'de forma giyen milli futbolcu Arda Turan yılın takımında yer alamadı.

"Yılın Takımı"nı oluşturan isimler, kulüpleri ve ülkeleri şöyle:

Kaleci: Manuel Neuer (Bayern Münih/Almanya) 

Savunma: Sergio Ramos (Real Madrid/İspanya), Philipp Lahm (Bayern Münih/Almanya), David Alaba (Bayern Münih/Avusturya), Diego Godin (Atletico Madrid/Uruguay)

Orta saha: Arjen Robben (Bayern Münih/Hollanda), Angel Di Maria (Real Madrid/Manchester United/Arjantin), Toni Kroos (Bayern Münih/Real Madrid/Almanya)

Hücum: Cristiano Ronaldo (Real Madrid/Portekiz), Lionel Messi (Barcelona/Arjantin), Zlatan Ibrahimovic (Paris Saint-Germain/İsveç)

Yılın 11'ini Türkler seçti

Avrupa takımlarında forma giyen en iyi 11 futbolcunun oluşturduğu "Yılın Takımı"nın belirlenmesinde en çok oy kullanan futbolseverler arasında Galatasaraylı ve Fenerbahçelilerin bulunması dikkati çekti.

UEFA'nın yaptığı ankete katılan 8.6 milyon futbolsevere, yılın 11'i adaylarının yanı sıra hangi takımı tuttukları da soruldu.

UEFA'nın internet sitesinde yer alan verilere göre, oylamaya katılanların yüzde16'sını oluşturan Galatasaraylılar, yüzde 18 ile ilk sırada yer alan Real Madridlilerin ardından en çok oy kullanan taraftar grubu oldu.

Üçüncü sırada yüzde 11'lik oy oranıyla Barcelonalılar bulunurken, yüzde 6 ile Fenerbahçeliler dördüncü, yine aynı yüzdelik dilime sahip Bayern Münihli taraftarlar ise 5. sırada yer aldı.

Avrupa'da yılın 11'ine oy veren taraftarların yüzde 49'unu 18-24 yaş dilimindeki futbolseverler oluşturdu, Avrupa kıtasından oylamaya katılan taraftarların oranı ise yüzde 69 olarak belirlendi.