Asrın Transferi Bale, Rekorunu Yineliyor!

Asrın transferi olarak nitelendirilen ve rekor bir ücretle Real Madrid'e transfer olan Gareth Bale, Manchester United'e transfer oluyor. İngiliz ekibinin 150 milyon poundluk teklifini kabul eden Madrid, Di Maria'dan sonra ikinci satışını yapmak üzere.

Asrın Transferi Bale, Rekorunu Yineliyor!

 Kadrosunu Barcelona'nın eski kalecisi Victor Valdes'le güçlendiren Manchester United, Di Maria'dan sonra Real Madrid'den Gareth Bale'i de kadrosuna katmak üzere.

150 MİLYON POUND'LUK TEKLİF

İngiliz Metro Gazetesi'nin haberine göre; takıma iyi bir hücum oyuncusu katmak isteyen Louis van Gaal'in raporu doğrultusunda harekete geçen Manchester United, Real Madrid'in Galli yıldızı Gareth Bale için 150 milyon pound'luk teklif yaptı.

REAL YÖNETMİ ONAY VERDİ

Son dönemde oynanan kötü futboldan rahatsız olan Ancelotti'nin yapılan teklif sonrası Real Madrid yönetimine satış için onay verdiği öne sürüldü. Transferin sezon sonunda gerçekleşeceği konuşulurken, Real Madrid'in elde edeceği parayla önce Marco Reus'u ardından United'ın kalecisi De Gea'yı kadrosuna katması bekleniyor.

100 MİLYON EURO'YA GELMİŞTİ

Galli yıldız, 2013 yılında 100 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Real Madrid'e imza atarak dünya futbol tarihinin en pahalı futbolcusu unvanının sahibi oldu.

Hatırlanacağı gibi Manchester United, sezon başında Real Madrid'den Arjantinli Di Maria'yı transfer etmişti.