Aziz Yıldırım'ın son bombası Arjen Robben! Robben, Fenerbahçe'ye geliyor mu?

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, şok açıklama yaptı. Bu yıl transfere doymayan Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım, Şampiyonlar Ligi gruplarına kalınması halinde Hollandalı süper yıldız, Arjen Robben'in transfer edileceğini söyledi.

Aziz Yıldırım'ın son bombası Arjen Robben! Robben, Fenerbahçe'ye geliyor mu?

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, teknik direktörü Vitor Pereira'ya Şampiyonlar Ligi'nda gruplara kalınması halinde Arjen Robben'i transfer edeceğini söyledi.Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, sadece bonservis bedelleri 30 milyon Euro'yu geçen transferler için "Bu kadar para nereden bulundu" sorusuna çok ilginç bir yanıt verdi.Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, hedefi Şampiyonlar Ligi'nde iyi bir derece ya da UEFA Avrupa Ligi kupası olarak belirledi.Kadrosuna kattığı yıldızlarla transfer sezonunun flaş takımı olmayı başaran Fenerbahçe'de transfer bitecek gibi gözükmüyor.

Kjaer, Fernandao, Josef de Souza, Nani, Van Persie, Abdoulaye Ba ve Şener gibi önemli isimleri katrosuna katan Sarı-Lacivertliler'in başkanı Aziz Yıldırım, Portekizli teknik direktör Pereira'a inanılması zor bir vaadde bulunduğu bildirildi.

Pereira ile özel olarak görüştüğü belirtilen Yıldırım'ın, "Bizim için en önemli ve ilk hedef Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmak. Bunu başaracak bir kadromuz var ama yeni takım olduğumuz işimiz kolay değil. Bunun farkındayım. Eğer Şampiyonlar Ligi'ne kalmayı başarırsak dile benden ne dilersen. Çok istediğin bir ismi daha kadroma katarım" dediği öğrenildi.

Başkan Aziz Yıldırım'ın isim vermeden vaad ettiği yıldız ismin Bayern Münih'in Hollandalısı Roben olduğu bildirildi.

PEREIRA TRANSFERE ENGEL DEĞİL!

Kombine ve forma satışlarından gelen önemli gelir ile birlikte, Şampiyonlar Ligi'ne katılım payıyla ciddi bir rakam yakalayacak olan Fenerbahçe'de Başkan Yıldırım'ın yeni bir yıldız transferine imza atmayı hedeflediği ve Van Persie'nin maliyetinden daha fazlasını göze aldığı ifade ediliyor. Pereira, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada "Hiçbir teknik adam transfere hayır demez" diyerek yeni bir yıldıza açık kapı bırakmıştı.
Aziz Yıldırım, dünyaca ünlü futbolcular Nani ve Robin van Persie'nin de aralarında bulunduğu 8 transfer için kaynağın nereden bulunduğu yönündeki soruyu, "3. köprünün yapıldığı yerde gömü bulduk. Herkes kazsın, fışkırıyor" sözleriyle, esprili bir şekilde cevapladı.

Daha sonra 'kaynak' tartışmasına ayrıntılı bir hesapla açıklık getiren sarı-lacivertli kulübün 1 numarası, "Takımdan ayrılan futbolcuların yıllık maliyeti 17-18 milyon Euro'yu buluyordu. Geçtiğimiz sezon 42 milyon Euro garanti ücret ödüyorduk, bu sezon 51 milyon Euro ödeyeceğiz. Kombineler 40 bini bulursa o fark da kapanacak. Tüm hesaplarımız ortada" ifadelerini kullandı.

Bu yatırımlara rağmen Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalınamama ihtimaline de değinen Yıldırım, "Hedefimiz gruplara kalmak. Elenirsek de hedefimiz UEFA Avrupa Ligi'nde şampiyonluk. Bunu başaracak kalitede kadromuz var" dedi.Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yapılan transferler hakkında kendisine yöneltilen sorulara esprili bir cevap verdi. Başkan “3'üncü köprünün yapıldığı yerde ganimet bulduk, gitsin herkes kazsın, oradan fışkırıyor!” esprisini patlattı.

Dost sohbetlerinde sürekli bu soruyla karşılaşan Yıldırım aynı cevabı vermekten ise sıkılmıyor. Transferlerin kaynağı her sorulduğunda Başkan Yıldırım; ''Ezbere iş yapmam. Bu paralar 5 sene sonra ödenmeyecek. Hesabını kitabını yaptım. Ayrılan oyuncuların geçen sezon yıllık maliyeti 17-18 milyon Euro’ydu. Geçen sene 42 milyon Euro garanti ücret ödeniyordu, bu sezon 51 milyon Euro ödenecek. 15 milyon Euro'ya yepyeni bir takım kurduk. Kombineler 40 bini bulursa aradaki o fark da kapanacak. Şampiyonlar Ligi’ne girdikmi de ekstrası olacak. Hedef de zaten öncelikle Şampiyonlar Ligi’nde iyi bir derece... olmazsa da Avrupa Ligi finali değil, kupası" cevabını veriyor.

Avatar
Vedat ateş - 6 yıl
Robben çok iyi bir futbol
Avatar
ferhat ihsan - 6 yıl
Hulk mu daha iyi robenmi sizce hangisi FB daha iyi olur
Avatar
adem - 6 yıl
yanlış robben beşiktaşa geliyo