Barcelona'da neler oluyor, Messi Barcelona'dan ayrılıyor mu?

Dünya'ca ünlü İspanya'nın Katalonya bölgesi kulübü Barcelona, İspanya liginde zor günler yaşıyor. Lig'de son olarak Real Sociedad karşısında alınan yenilgi bardağı taşırdı. Yenilginin haricinde konuşulan diğer bir konu ise Messi'nin Barcelona'dan gideceği yönündeki haberler. Peki Messi, Barcelona'dan neden ayrılmak istiyor ve hangi takım Messi ile ilgileniyor? Ayrıntılar haberimizin devamında...

Barcelona'da neler oluyor, Messi Barcelona'dan ayrılıyor mu?

 Dünya'ca ünlü İspanya'nın Katalonya bölgesi kulübü Barcelona, İspanya liginde zor günler yaşıyor. Lig'de son olarak  Real Sociedad karşısında alınan yenilgi bardağı taşırdı. Yenilginin haricinde konuşulan diğer bir konu ise Messi'nin Barcelona'dan gideceği yönündeki haberler. Peki Messi, Barcelona'dan neden ayrılmak istiyor ve hangi takım Messi ile ilgileniyor? Ayrıntılar haberimizin devamında...

Barcelona'da 1-0'lık Real Sociedad yenilgisi bardağı taşırırken, Lionel Messi'nin hocası Luis Enrique'den rahatsız olduğu haberleri ayyuka çıktı. AS Gazetesi'ne göre; Luis Enrique'nin otoriter tavrından bıkan Messi, Pazar gecesi yöneticiler ve teknik adamla tartıştı, önceki gün ise midesinin kötü olduğunu söyleyerek idmana çıkmadı. Enrique, yorgun oldugu gerekçesiyle Neymar, Alves ve Pique'yle birlikte Messi'yi de Sociedad maçında yedek oturtmuştu. 

CHELSEA TAKİ Bİ DİKAT ÇEKTİ !
Katalan basını ise yenilgiden bu yana hırsını alabilmiş değil... Barcelona'nın durumunu 'Total futbol değil, total kriz' olarak niteleyen Sport Gazetesi'nin bu çıkışı önümüzdeki günlerin hareketli geçeceğine işaret. Messi'nin Instagram hesabından Chelsea'nin İspanyolları Cesc Fabregas ile Filipe Luis'i takip etmesi de Maviler ile dirsek teması olarak yorumlandı. 

ZUBİZARRETA KOVULDU
Barcelona'daki bir diğer önemli gelişme sportif direktör Andoni Zubizarreta'nın kovuluşu oldu. Kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamada, "Zubi'ye çalışma azmi ve profesyonelliği için teşekkürler" ifadeleri kullanılırken, kararı başkan Josep Maria Bartomeu aldı. 1986-1994 yıllarında takımın kalesini koruyan efsanevi yıldız, bu görevi 4 yıldır yürütüyordu.