Burak Yılmaz turnuvaya hazır mı?

Geçtiğimiz sezonun devre arasında Galatasaray’dan Çin kulübü Beijing Guoan’a transfer olan Burak Yılmaz daha ayağının tozu ile girdiği yeni takım ortamında sakatlıklar ile boğuşmaya başladı.

Burak Yılmaz turnuvaya hazır mı?

Çin’in Beijing Guoan takımında sakatlık probemlerinden dolayı fazla foma şansı bulamayan Burak Yılmaz’ın performansındaki durum milli takım için nasıl bir handikap sağlıyacağı merak konusu oldu. Kamu oyunda tartışma konusu haline gelen Burak Yılmaz’mı yoksa Cenk Tosun’mu Milli takım forveti olarak turnuvada oynamalı sorusuna Fatih hoca cevap vereceğe benziyor.

Burak Yılmaz’ın hazırlık maçlarında göstermiş olduğu performansı hiç de beklenen bir performans değildi. Durgun futbolu, mücadele eksikliği ve takım ruhu havasını kaybetmiş bir görüntü sergiledi. Ama Fatih hoca her şeye rağmen Burak Yılmaz’ı EURO 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası kadrosuna dahil etti. Fatih hocanın verdiği karar doğru yada yanlış o tartışılır ama şampiyonadan basit hatalar ile elenirsek faturası ağır olacak gibi gözüküyor.

Türk halkı turnuvadan büyük bir beklenti içerisinde ve alışıldık zaferlere aç bir şekilde desteklerini eksik etmiyecekleri belli oluyor. Bizim görüşümüze göre Burak Yılmaz turnuvaya hazır değil ve şu ana kadar göstermiş olduğu performansı hiç umut verici değil. Yerine başka bir fortvet düşünülürmüydü bilinmez ama gerçek bu gibi gözüküyor.