Cristian Baroni, Fener'de istemeden forma giymiş

Önceki sezon Cristian Brezilya'ya katılan Baroni, eski takımı Fenerbahçe hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cristian Brezilya'da olduğu için çok mutlu olduğunu belirten Baroni, Sarı Lacivertli kulüpten daha önce ayrılmak istediğini ama izin verilmediği için 2 sene mecburi olarak forma giydiğini söyledi.

Cristian Baroni, Fener'de istemeden forma giymiş

Corinthians ile sözleşme imzalayan Cristian Baroni, ülkesinde yaptığı konuşma ilginç bir gerçeğin ortaya çıkmasına neden oldu.

"DÖNÜŞÜM BİRAZ UZUN SÜRDÜ"

Sarı-lacivertliler ile geçtiğimiz sezonun sonunda yollarını ayıran oyuncu, "Corinthians'a döndüğüm için çok mutluyum. Benim için bir rüya gerçek oldu. Bu dönüş biraz uzun sürdü. Aslında daha önce gelmek istiyordum ancak Fenerbahçe ile kontratım vardı ve kulüp beni bırakmıyordu. İstemeden 2 yıl forma giymek zorunda kaldım. Corinthians'ın da sürekli teşebbüsleri oluyordu, hep görüşme halindeydik ama şimdi gerçekleşti" dedi.

Cristian iki yıl önce internete düşen videosunda, "Şu an Türkiye’deyim ancak Corinthians’a dönmek istiyorum. Ve bunun için desteğinize ihtiyacım var" şeklinde Portekizce ifadeler kullanıyordu.

VİDEO GERÇEĞİ ORTAYA ÇIKARDI


Üzerine çok konuşulan bu videonun gerçekliği tartışma konusu olurken, menajer oyunu olabileceği de dile getirilmişti. Cristian'ın eski takımına transfer olmasının ardından sarf ettiği sözler oyuncunun o dönemde de Corinthians'a dönmek istediğini, sözleşmesi nedeniyle iki yıl daha Türkiye'de kalmak zorunda kaldığını ortaya çıkardı.