Demirören'den Bomba Açıklama Geldi.. Artık Süper Ligde...

Yeni Sezona 4 Hakem İle Başlanacak. Hakem Hataları En Aza İndirilecek.

Demirören'den Bomba Açıklama Geldi.. Artık Süper Ligde...

Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de hakem hataları önlenemiyor. Sporun her branşında hakem hatalarına rastlansa da ülkemizde en popüler spor branşı olan futbolda olduğu zaman etkileri yankıları büyük oluyor ve günlerce bitmeyecek bir tartışmanın fitili ateşlenmiş oluyor.

Hatırlanacağı gibi geçen yıl ülkemizde futbol hakemleri için çok kötü geçmiş ve Trabzonspor ile Fenerbahçe Arasında oynanan maçta kale arkasından sahaya giren bir taraftar hakemi yumruklamıştı.

Hakemleri korumak amacı ile gol çizgisi teknolojisini devreye sokan FİFA ve UEFA bir nebze olsun hakem hatalarını azaltmış oldu. Bunlara ek olarak 6 hakem ile maçları başlatan FİFA ve UEFA önlemleri daha da sıkılaştırmıştı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören yaptığı basın toplantısında kuralı ülkemiz için değiştirdiklerini ve 6 hakemlik uygulamadan vazgeçtiklerini gelecek sezon maçlara 4 hakem ile çıkılacağını açıkladı.

Futbol otoriteleri tarafından karar şaşkınlıkla karşılanmış olsa da uygulamanın başarılı olacağını savunanların sayısı azımsanmayacak kadar yüksek. Ayrıca Yıldırım Demirören Beşiktaş ve Galatasar’ı bu sezon ki başarılarından ötürü tebrik etti.