Duygun Yarsuvat Aziz Yıldırım için ne dedi?

Fenerbahçe'nin Başkanı Aziz Yıldırım hakkında açıklamalar yapan Duygun Yarsuvat neler söyledi? İşte Aziz Yıldırım hakkında konuşan Duygun Yarsuvat'ın gündemi deiştirecek açıklamaları.

Duygun Yarsuvat Aziz Yıldırım için ne dedi?

Duygun Yarsuvat, Aziz Yıldırım'ın havuz bozulursa daha çok kazanacakları yönündeki yoruma, "Ben hukukçuyum, matematikten pek anlamam. Ama Aziz Yıldırım hesabını yaptıysa doğrudur. Fenerbahçe de büyük kulüp, onun da seyircisi çok olacaktır" dedi.

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, yayın havuzundan çıkma gibi bir düşünceleri bulunmadığını söyledi, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın sözleri karşısında ustaca yanıtlar vererek ne destek verdi, ne de karşıt görüş bildirdi.

Yarsuvat'ın konuşmalarından satırbaşları şöyle:

- Diğer kulüp başkanlarının düşüncesi beni etkilemiyor. Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzon'un dışında havuz kurulacaksa, hiçbir şey kazanamazlar. Bu 4 kulübün maçları para getiriyor. O zaman bizim gelirimiz daha da artar. Her maç ayrı değerlendirilir.

- (4 büyük kulüpten birinin başkanının havuzu bozma resti resti var' sözleri üzerine) O başkan ben değilim ve böyle bir rest çekmiyorum. Onu çekene sorun.

- (Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, mevcut durumda 35 milyon dolar kazandıklarını ama havuzdan ayrılmaları halinde ise yayın haklarından 125-150 milyon dolar gelir elde edebilecekleri yolundaki konuşmasına) Ben hukukçuyum, matematikten pek anlamam. Ama Aziz Yıldırım havuz hesabını yaptıysa doğrudur. Fenerbahçe de büyük kulüp, onun da seyircisi çok olacaktır.

- Galatasaray'ın Sneijder için ret cevabı verdiğini siz söylüyorsunuz. Bana böyle bir konu gelmedi. Çünkü en son karar verecek olan benim. Demek olgunlaşmamış ki bana bu konu henüz intikal etmedi.

- Şartlarına bakarım. Çok iyi şartlar varsa, 50 milyon euro veriyorlarsa hemen satarım. Niye vermeyeyim.

- Teknik adamlar transfere ihtiyacı olup olmayacağını söyler, biz de yönetici olarak bu istekleri yerine getirip getiremeyeğimizi söyleriz. Stoper arayışı olduğunu ben de duydum.

- Avrupa kupalarına gidemeyeceğimiz yönünde bana gelen bir bilgi yok. Mehmet Helvacı bunu iyi niyetle mi söyledi bunu bir sorun. Galatasaray Avrupa kupalarına katılır tabii, gereken tedbirleri alıyoruz. Mehmet arkadaşımız başkan seçilecek ise, ona gayet güzel bir Galatasaray teslim edeceğiz.

- Prandelli'nin avukatı ile görüşüyoruz. O teklifini verdi, biz karşı önerimizi verdik. İnsanlar görüşerek anlaşır zaten.

- Cumhurbaşkanımızdan bir davet gelmedi. Ama gelirse, devletin başkanı olduğu için gitmek zorundayız, davete icabet ederiz.

- (Taraftarın bugün Anıtkabir'i ziyaret edecek olmasıyla ilgili) Anıtkabir'e gidecek arkadaşlarımız var. Yönetimden iki arkadaşımızın da önderliğinde Anıtkabir'i ziyaret edecekler.