Fenerbahçe, Galatasaray derbisi için suç duyurusunda bulundu

Fenerbahçe'den ezeli rakibine suç duyurusu.. Sarı lacivertli yönetim, savcılığa suç duyurusunda bulunarak, 12 Mayıs 2012'de oynanan G.Saray maçındaki olayların planlı çıkarıldığını belirtti, stattaki güvenlik görevlilerinin cezalandırılmasını istedi.

Fenerbahçe, Galatasaray derbisi için suç duyurusunda bulundu

Fenerbahçe, 12 Mayıs 2012'de oynanan Galatasaray karşılaşması öncesi yaşanan olaylar ile ilgili soruşturma açılması için başvuruda bulundu. Suç duyurusu dilekçesinde maçta görev yapan polisler eleştirilerek, buradaki güvenlik görevlilerinin şu suçlardan yargılanması talep edildi:

1- Görevi kötüye kullanma
2- Kasten yaralama
3- Suç örgüt üyesi olma ve örgüt adına suç işleme
4- Mala zarar verme

"KUMPAS KURDULAR"

Savcılığa yaptıkları suç duyurusunda, “3 Temmuz 2011 şike, balyoz, askeri casusluk kumpaslarının da FETO/PDY yapılanmasının faaliyetleri olduğu ortaya çıkarılmış ve bu yapıya karşı çeşitli operasyonlar başlatılmıştır” diyen sarı lacivertliler 2 yıl önceki derbide yaşanan olaylar için de şu saptama ve talepte bulundu:


“Saha içinde ve saha dışında polis ile Fenerbahçe taraftarları arasında yaşanan hadise futbol fanatizmi ile izahı mümkün olmayan, ustaca planlanmış, gerçekleştirilmiş bir hadisedir. Bu operasyonun Fenerbahçe forması giymiş paralel yapıya mensup bazı polislerce yapıldığına ilişkin bilgilerin basında yer alması üzerine sorumluların tespiti ve cezalandırılması için işbu suç duyurusunda bulunmak mecburiyeti hasıl olmuştur.”