Fenerbahçe'nin ilk transferi Valbuena oldu

Fenerbahçe'de Valbuena coşkusu yaşanıyor. Aykut Kocaman'la yollarını ayıran Fenerbahçe'de, Fransız yıldızın takımda kalması kesinleşti. Yeni teknik patron Cocu'nun da ayrılık fikrini kafasından silen Valbuena ile çalışmak istediği öğrenildi.

Fenerbahçe'nin ilk transferi Valbuena oldu

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman döneminin resmen sona ermesiyle birlikte Mathieu Valbuena'nın durumu da netlik kazandı. Uzun süredir Kocaman'la ilgili kararı bekleyen Fransız yıldız takımda kaldı. 

COCU VALBUENA'YA SICAK BAKIYOR

Yeni yönetimin, yeni bir teknik adamla yola devam etme kararı en çok Valbuena'yı sevindiridi. Fransız futbolcu bu sayede yeni sezonda takımın değişilmez oyuncusu olmak istiyor. Avrupa dışından birçok ülkeden hâlâ ciddi teklifler alan yetenekli futbolcu kariyerini üst düzey alanda devam ettirmeyi amaçlıyordu. Valbuena'nın şimdiki hedefi ise Fenerbahçe formasıyla Şampiyonlar Ligi'ne kalıp kendini tekrar kanıtlamak.

Sarı-lacivertli kulüpte göreve gelen yeni yönetim ve futbol yapılanması da Valbuena'dan en üst düzeyde faydalanmayı düşünüyor. Hollandalı teknik direktör Phillip Cocu'nun da Valbuena ile çalışmaya sıcak baktığı ifade edildi.

24 GOLE KATKI SAĞLADI

Mathieu Valbuena 2017-2018 sezonunda 23'ü ilk 11'de olmak üzere 40 resmi maça çıktı. Rakip fileleri 8 kez havalandıran Fransız yıldız 16 kez de asist yaparken, toplam 24 gole doğrudan katkı sağladı.