Galatasaray'ın teknik direktörü Eskişehirspor'la anlaştı

Galatasarayın eski teknik direktörü Alman Michael Skibbe, Eskişehirspor'un başına geçti. Alınan bilgiye göre Ertuğrul Sağlam'ın istifası sonrası boşalan teknik direktörlük koltuğuna Alman teknik adam getirildi. Michael Skibbe genç futbolculara önem vermesiyle tanınan bir teknik direktör. Bu Michael Skibbe'in aynı zamanda 2. Eskişehirspor macerası olacak. Michael Skibbe daha öncede Eskişehirspor'u çalıştırmış fakat 17. haftadaki Mersin İdman Yurdu maçı sonrası istifa edip Bundesliga takımı Hertha Berlin ile anlaşmaya varmıştı.

Galatasaray'ın teknik direktörü Eskişehirspor'la anlaştı

Galatasarayın eski teknik direktörü Alman Michael Skibbe, Eskişehirspor'un başına geçti. Alınan bilgiye göre  Ertuğrul Sağlam'ın istifası sonrası boşalan teknik direktörlük koltuğuna Alman teknik adam getirildi. Michael Skibbe genç futbolculara önem vermesiyle tanınan bir teknik direktör. Bu Michael Skibbe'in aynı zamanda 2. Eskişehirspor macerası olacak. Michael Skibbe daha öncede Eskişehirspor'u çalıştırmış fakat 17. haftadaki Mersin İdman Yurdu maçı sonrası istifa edip Bundesliga takımı Hertha Berlin ile anlaşmaya varmıştı.

Spor Toto Süper Lig takımlarından Eskişehirspor'un yeni teknik direktörü belli oldu.
Sezonun 16. haftasında sahasında ağırladığı Gaziantepspor'a 3-1'lik skorla mağlup olan Es-Es, Ertuğrul Sağlam'ın istifası sonrası boşta kalan teknik adamlık koltuğunu Michael Skibbe'ye emanet etti. Kırmızı-Siyahlı kulübün idarecileri, İsviçre Ligi ekibi Grasshoppers'ta görev yapan Alman çalıştırıcı ile yaptığı görüşmelerde mutlu sona ulaştı ve taraflar kesin anlaşmaya vardı. 49 yaşındaki Skibbe'nin, kendisini Eskişehirspor'a bağlayan resmi imzayı bugün yurt dışında atacağı öğrenildi. Es-Es'te daha önce kısa bir süreliğine görev yapan Alman teknik patronun, Antalya'da gerçekleştirilecek kamp döneminde takımın başında olacağı gelen haberler arasında.

Ülkemizde daha evvel de çalışan Michael Skibbe, 2008-09 sezonunda Galatasaray 'ın hocalığını yapmış, beklentileri karşılayamamıştı. Ardından 2011-12 sezonunda yine Türkiye 'ye dönen 49 yaşındaki Alman hoca, Bülent Uygun ile yollarını ayıran Eskişehirspor'un başına geçmiş, fakat 17. haftadaki Mersin İdman Yurdu maçı sonrası istifa edip Bundesliga takımı Hertha Berlin ile anlaşmaya varmıştı.