İtalyanlara göre Sneijder, Juventus ile anlaşmaya yakın...

Galatasaray yönetimi yalanlasada Sneijder ile Juventus arasında bir flörtün olduğu aşikar. Juventus yöneticilerinin Sneijder için söylediği "hava değişimi istiyor" ve "bizim takım formasyonumuza uygun" söylemleri, Juventus'un Sneijder ile ilgilendiğin bir göstergesi. İtalyan medyasına göre ise Juventus, Sneijder için Galatasaray'la transfer masasına oturması için İstanbul'a geliyor.

İtalyanlara göre Sneijder, Juventus ile anlaşmaya yakın...

 Galatasaray yönetimi yalanlasada  Sneijder ile Juventus arasında bir flörtün olduğu aşikar. Juventus yöneticilerinin  Sneijder için söylediği "hava değişimi istiyor"  ve "bizim takım formasyonumuza uygun"  söylemleri, Juventus'un Sneijder ile ilgilendiğin bir göstergesi. İtalyan medyasına göre ise Juventus, Sneijder için Galatasaray'la transfer masasına oturması için İstanbul'a geliyor.

İtalyan medyasında her önceki gün artan Sneijder haberleri İstanbul'da pazarlık masasına doğru gidiyor. Sneijder ile Juventus'un anlaşmaya yakın olduğu iddialarının yanısıra Juventus Kulübü hala GALATASARAY 'a resmi öneri yapmadı. Ancak Sneijder'in menajeri Guido Albers'in bu cuma günü İstanbul'a geleceği ve Juventus'un resmi teklifini ileteceği öğrenildi. GALATASARAY 'ın Sneijder'in bonservisi için '20 milyon Euro'ya serbest' kalır maddesine güvenmesine rağmen , Hollandalı yıldızın gitmek istemesi durumunda ancak yumuşayabileceği biliniyor. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun da Sneijder ile ilgili, "Kendisi gitmek isterse saygı duyarım, kalmak isterse de memnun oluruz" sözleri üzerine Sneijder'in satılmasının mümkün olduğu gerçeği de ortaya çıkıyor.


GALATASARAY transfer pazarlığında kapıyı ancak 20 milyon Euro'dan açacağını bildirmesine rağmen , Juventus'un ilk teklifinin sadece 5-6 milyon Euro arasında bir sayı olacağı öğrenildi. Pazarlıkta 15 milyon Euro gibi ayrım bulunmasının şimdilik Sneijder'in İtalya yolculuğunu zora sokuyor gibi gözüksede, pazarlık masasında bir uzlaşma şansının da mümkün olduğu biliniyor. Zira GALATASARAY 'ın içinde bulunduğu ekonomik problemler ve Sneijder'e ödemesi yapılan senelik 4 milyon Euro gibi yüksek ücretten kurtulma durumu da bu transferin gerçek olabileceği olasılığını artırıyor.


Juventus'un Ceo'su Giuseppe Marotta, İtalyan medyasına yapmış olduğu duyuruda , Sneijder'in GALATASARAY 'dan ayrılmak niyetinde olduğunu iddia etti. Bu durumda Juventus'un 5 milyon Euro'luk teklfini 8 milyon Euro'ya çıkarabileceği düşünülüyor.


GALATASARAY cephesinde ise Sneijder'in satılması karşısında bir önemli direnç, Sarı-Kırmızılı taraftarların Hollandalı yıldıza olan yoğun sevgisi ve satılmasına şiddetle karşı çıkmaları görülüyor.
GALATASARAY ile Juve'nin Sneijder pazarlığı başlıyor.