Jason Denayer İstanbul'a geliyor!

Manchester City’de forma giyen 20 yaşındaki başarılı stoper Jason Denayer'in babası ve menajeri yarın İstanbul’a geliyor. Denayer, Galatasaray'a geliyor!

Jason Denayer İstanbul'a geliyor!

Uzun süredir savunmaya takviye kararı alan Galatasaray, 20 yaşındaki Jason Denayer’de karar aldı. 

Galatasaray, Manchester City’de forma giyen ve Zabaleta’nın sakatlanması nedeni ile bugünkü Everton karşılaşmasının ilk 18 kişilik kadrosuna alınan Belçikalı futbolcuyu 1 yıllığına kiralamak için İngiliz kulübü ile görüştü. 

Manchester City’de hafta içinde ‘kiralama’ formülüne onay verdi. Scout ekibinin sunduğu ve Hamza Hamzaoğlu’nun genç yaşı, seri ve fiziği çok güçlü bir stoper olması nedeni ile Jason Denayer’in transferine onay verdi.

RAJKOVIC İÇİN DE TEKLİF
Manchester City’de şans bulamayacağı için Galatasaray’a 1 yıllık kiralık olarak gelmeye sıcak bakan Jason Denayer’in bu kararını ise İngiliz ekibinde Zabaleta’nın yaşadığı sakatlık ve dün sürpriz şekilde ilk 18 kişilik kadroya alınmasının değiştirip değiştirmeyeceği endişesi hakim… Denayer’in babası ve menajeri İstanbul’a gelecek ve sarı kırmızılı yönetim ile masaya oturacak.

Bu arada sarı kırmızılı kulüp uzun süredir ilgilendiği Rajkovic içinde Kızılyıldız Kulübüne son olarak 1.5 milyon euroluk bir teklifte bulundu.

Jason Denayer kimdir?
Futbola 2013 yılında Manchester City'nin altyapısında başlayan Jason Denayer, ilk sezonunun sonunda Celtic takımına kiralandı.

Celtic'te bir sezonda 44 maça çıkan genç stoper tam 6 kez fileleri havalandırdı. Bunun yanı sıra takım olarak kazanılan İskoçya Ligi ve İskoçya Kupası şampiyonluklarına büyük katkı sağlayarak kulübüne geri döndü.