Lucescu: Avantaj Beşiktaş'ta

Nefesler pazar günü gerçekleşecek olan Beşiktaş-Galatasaray derbisi için tutuldu. Derbi öncesi yorumları sizlerle paylaşmaya devam diyoruz. Futbolun efsane ismi Mircea Lucescu derbi de Galatasaray'ın puan olarak geri olmasından dolayı Beşiktaş'ın daha avantajlı olacağını ifade etti.

Lucescu: Avantaj Beşiktaş'ta

Türkiye nefesini tuttu yarınki dev maçı bekliyor…

Hem Kara Kartal hem Cimbom ile şampiyonluk yaşayan Rumen teknik adam karşılaşma ile ilgili çok ilginç saptamalarda bulundu.

Shakthar Donetsk ile Ukrayna ve Avrupa Kupaları’nda birçok başarı yakalayan 69 yaşındaki çalıştırıcı derbilerin atmosferinin çok farklı olabileceğinin altını çizdi, ama Beşiktaş’ın avantajlı olduğunu söyledi.

İşte Amkspor'a konuşan Mircea Lucescu’nun dev maçla ilgili analizi:

GALATASARAY STRESLİ OLACAK


“Lig çok uzun bir maraton ve henüz Türkiye Ligi’nin ortası… Sonlara doğru olmadıkça bir maçın bir ligin kaderini tayin edeceğini söylemek çok zor. Ama pazar günkü (yarınki) mücadele bir anlamda belirleyici olacaktır. Sonuçta Beşiktaş kazanırsa rakibinin altı puan önüne geçecek ve kendine önemli bir avantaj sağlayacak. Bu da şampiyonluk yolunda önemli bir adımdır. İki takım arasında stres seviyesi daha yüksek taraf doğal olarak G.Saray olacaktır. Altı puan geriye düşme ihtamali onların sahaya daha endişe içinde çıkmalarına sebep olabilir.”