Mehmet Topal İngiltere Yolcusu

Fenerbahçe ile sözleşmesi mayıs ayında sona erecek olan Mehmet Topal, kariyerini Ada'da sürdürecek.

Mehmet Topal İngiltere Yolcusu

Fenerbahçe’nin yıldızı Mehmet Topal’ın yeni adresi büyük ölçüde belli oldu. Mayıs ayında sözleşmesi sona erecek olan futbolcu, kariyerini İngiltere’de sürdüreceği öürenildi.
Sezon başı iki kez Tottenham Kulübünün istediği Topal’ı, bu kez bonservis bedeli olmadan kadrosuna katacak. Uzun zamandır Fenerbahçe’den görüşme daveti bekleyen ancak masaya oturamayan yıldız futbolcu için Londra ekibi yeniden transferi gündeme aldı. Uzun bir süredir Topal’ı listesinde tutan, milli futbolcunun kapısını bir kez daha çaldı. Sarı-lacivertli oyuncu yapılan teklifi prensipte kabul etti. Mehmet Topal kesin kararını vermek için dört yıl formasını giydiği Fenerbahçe ile yapacağı görüşmeyi bekleyecek. Sarı-lacivertli kulüple anlaşamaması durumunda gelecek sezon Tottenham forması giyecek.

Ailesi İstiyor
 
Daha önce Valencia forması giyen 30 yaşındaki başarılı futbolcu kariyerinin son dönemine girerken bu sezon Premier Lig’de ikinci sırada bulunan ve şampiyonluk mücadelesi veren Tottenham’a gitmeyi çok istiyor. Mehmet Topal’ın ailesinin de Londra’da yaşamaya sıcak baktığı ifade edildi.

Fener’le Zor
 
Fenerbahçe’den yıllık 2 milyon euro garanti ücret ve maç başı 10 bin dolar alan milli futbolcu, yaşı gereği yapacağı bu son kontratında en iyi ücrete imza atmak istiyor. Ancak takımın şampiyon olamaması durumunda Mehmet Topal’ın beklentilerinin karşılanması oldukça zor gözüküyor. Bu sebeple de mali açıdan Tottenham’ın teklifinin Fenerbahçe’den daha iyi olması bekleniyor.
 
 
Avatar
cem - 6 yıl
ben mehmet'in gideceğini düşünmüyorum. çünkü şuanda mehmet'in yerini kimse dolduramaz. kimi alacaklar zaten? gördük bu seneki transferleri