Mesut Hoşcan'dan zehir zemberek açıklama

Takımdan ayrılmak isteyen Erkan Zengin hakkında açıklama yapan Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan ağır ifadeler kullandı. Hoşcan, olanlardan dolayı Zengin'i suçlamadığı arka planda farklı isimlerin olduğunu ifade ederek bakın neler söyledi?

Mesut Hoşcan'dan zehir zemberek açıklama

"Ekmek yediğin kapıya ihanet edemezsin" diyen Mesut Hoşcan'ın sözleri şöyle;

"İnsanlar bu yorumu yapıyorsa, benim bu konuda yorum yapma şansım yok. Her insan kendi mantığına göre doğrudur. Türk futboluna, Eskişehirspor'a hizmet vermiş bir oyuncu, böyle yorumları kendi yorumları değil. Menajer adı altında çıkan, yetkili olmayan ve şaibeli bir ismin yönlendirmesi. Bu maalesef Türk futbolunun sorunu."

"EV SATMAK, ARABA SATMAK 1 DAKİKADA..."

"Ev satmak, araba satmak 1 dakikada olan olaylar değil. Bu oyuncu demek ki daha önceden bu kararı vermiş. Bu konulara müdahil olmak istemiyorum ama madem sen Eskişehirspor'dan ayrılmak için ev, araba satıyorsun. Bu benim sözleşmeli oyuncum. Oyuncumla alakalı yorum yapmak istemiyorum. Her transfer döneminde bu olaylar oluyor. Sadece Eskişehirspor'un değil, diğer kulüplerin de sorunu maalesef."

"TÜM PLANLARINI YAPMIŞ"

"Oyuncularımız, emeklerinin karşılığını çok iyi alıyor. Futbolcuların alacakları ile ilgili de TFF, FIFA kuralları var. Garanti kapsamında alacaklar. Oyuncu, alacaklarıyla ilgili kulübünü ilk devre sırasında TFF'ye şikayet ediyorsa, tüm planlarını 4 Ocak'a göre ayarlıyorsa, 5 Ocak'ta transferin başlayacağına göre hareket ediyorsa, burada artniyetin kimde olduğunu spor kamuoyuna bırakıyorum. Oyuncu, takımlar olmadığı müddetçe oyuncular da olacak. Herkes haddini, karşılığını bilecek."

"AYRILMAK İSTİYORSAN ÖNÜNÜ ALMAYALIM DEDİK"

"Kulüpten ayrılmak istedi, doğrudur. Erkan'a izin verildiği doğrudur, ancak hangi tarihe kadar olduğunu bilemiyorum. Ancak, bu izin transfer izni değildir. Bir oyuncu, yıldız olduğu bir kulübe karşılık hareketlerine dikkat etmek zorunda. Kendisi kulüpten ayrılmak istediğini söylemiştir. Biz de yönetim olarak, bu konuya karşılık "Ayrılmak istiyorsan önünü almayalım. Helalleşip ayrılalım" dedik. İnsanlar bu helalleşme mevzusunu çok farklı algılıyorlar. "

"TFF'DEN MÜRACAATINI GERİ ÇEKMEMİŞTİR"

"Oyuncu bizden kafası karışık olduğu için izin istiyor, biz de izin veriyorsak bu izin transfer konuşma izni değildir, bu bir. İkincisi, bu görüşmelerle, bu bahsedilen olaylar bir tekliftir. Bu bahsedilen olaylar doğrudur. Bu karşıdan verilen bir tekliftir. Bunu kabul edip etmemek bizim tasarrufumuzdadır. Ayrıca, burada oyuncu bunu söyledikten sonra TFF'den arkadaşlarımız demişlerdir ki; "TFF'den 30 günlük müracaatını geri çek". Bu geri çekilmemiştir. Arkadaşlarımız ona basit bir çözüm buldu. Gel burada bir protokol yapalım demiştir, imza atmamıştır."

"EKMEK YEDİĞİN KAPIYA İHANET EDEMEZSİN"


"Dün itibariyle arkadaşlarımız oyuncuya ulaşamamıştır. Bana bu konu belirtildi. Eskişehirspor'daki bu yıldız oyuncumuzu ateşe atmak istemiyorum ama herkesin haddini bilmesi lazım. Sen ekmek yediğin kapıya ihanet edemezsin. Haddini de bilmek zorundasın. Akşamın bir saatine kadar yönetici arkadaşlarımızı oyaladı. Parası 16.15'te ödenmiştir. Erkan kardeşimi ben eleştirmiyorum. Erkan'ın kafasını karıştıran yetkisiz adamlar, kulüpler arasında simsarlık yaparak ortalığı bulandıran insanlardır. Bu açıklamalar Erkan tarafından yapıldıysa esefle kınıyorum. Bu açıklamalarını da asla tasvip etmiyorum. Bu oyuncular, dünya standartlarının çok üstünde para kazanıyorlarsa söylediklerine dikkat etmek zorundalar."

"MAHMUT USLU BENİ ARADI, GÖRÜŞTÜK"

"Trabzonspor'dan resmi ve ciddi bir teklif var. Mahmut Uslu Bey de beni aradı ve birisi bize ulaştı, böyle şeyler dedi. Ben Mahmut Bey'e gerekli açıklamayı yaptık. Bu teklifiniz varsa değerlendiririz diye konuştuk. Menajer bozuntusu adamlarla bu iş olmaz. Bunu da herkes bilsin."

ERKAN ZENGİN NE DEMİŞTİ?

"Başkan, 800 bin euro alacağımdan vazgeçersem ve 500 bin euro bonservis ücreti getirirsem serbest kalacağımı söyledi. Hatta 12 Ocak’a kadar izinli olduğuma dair imzalı kağıt verdiler. Başkanla helalleştik, yönetime veda ettim. Ertuğrul Hoca ve takım arkadaşlarımla vedalaştım. Eskişehir’de oturduğum evi sattım. İstanbul’a gelip Fenerbahçe ile 2.5 yıl için anlaştım. Eşyalarımı topladım, İstanbul’a getirdim. Her şey başkanın dediği gibi olurken, birden karar değiştirdiler ve alacaklarımı bankaya yatırdıklarını söyleyip, transfere izin vermediler."