Obradovic maç sonrası açıklamalarda bulundu

Fenerbahçe'nin şampiyonluğunun ardından ilk açıklama geldi. Spor Toto Basketbol Ligi'nde 2015-2016 sezonunun şampiyonu olan Fenerbahçe'nin başantrenörü Zeljko Obradovic, tüm Avrupa'nın oynadıkları basketbolun farkında olduğunu söyledi.

Obradovic maç sonrası açıklamalarda bulundu

Anadolu Efes'i 91-70 yendikleri maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Obradovic, sezon başında kendisine ve ekibine güvenen sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım'a teşekkür etti.

Sezona yeni bir oyuncu kadrosuyla başladıklarını vurgulayan Obradovic, şunları kaydetti:

"SKORA BAKMAMAK LAZIM"

"Yazın karar verirken bütün kupalar için savaşan bir takım istedik. Yeni oyuncularımız oldu. 3 final oynadık. İkisini kazandık, kaybettiğimizi de biliyorsunuz nasıl olduğunu. Bu hikayenin bir kısmı. Diğer tarafta nasıl basketbol oynadığımız var. Çok mutluyum. Bütün Avrupa Fenerbahçe'nin nasıl basketbol oynadığının farkında. Kulüpte çalışan herkese çok teşekkür ediyorum. En önemlisi de taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Kulübü büyük yapan onlar. Oyuncularımız bütün ışıltıyı hak ediyor. Dörtlü Final'den sonra gün aşırı maç oynamak gerçekten zordu. Bunun için enerjili olup, mükemmel bir takıma karşı şampiyonluğu elde ettiler. Onları da pozitif oyunları için tebrik ediyorum. Skordaki farka çok dikkat etmemek lazım. Gerçeği çok yansıtmıyor."

İşte final serisinin MVP'si!

Yeni sezonda kadroyu korumak istediğini aktaran Sırp başantrenör, "Bu akşam kutlamaları yapıp yarından itibaren hemen yeni sezon çalışmalarına başlıyoruz. Bütün oyuncularımı takımda tutmak istediğimi söyledim. Avrupa Ligi'nin yeni şekliyle geniş bir kadroya ihtiyacımız var. En önemlisi genç oyuncularımızla nasıl yol alacağımız. Ya burada ya da başka yerde oynayıp süre almaları lazım. Sakinleştikten sonra stratejimiz bu olacak. Sözleşmesi biten bazı oyuncularımız var. En önemlisi burada mutlu olan oyuncular istiyorum. Kimyamızın iyi olması için en önemli nokta bu. Kutlamaların resimlerini ve videolarını mutlaka izleyin. Çok mutlu insanlar göreceksiniz. Bu olmadan böyle sonuçlar elde edemezsiniz." ifadelerini kullandı.

Şampiyon Fenerbahçe!

Çalıştığı ekipten çok mutlu olduğunu dile getiren Obradovic, "Senelerdir antrenörlük yapıyorum, bu ekiple çalışmak büyük mutluluk. Onlar için zaman zaman benimle çalışmanın zor olduğunu da biliyorum. Ben, her zaman takım için düşünürüm. Kupalar her zaman güzeldir ama önemli olan daha iyi insan olabilmek. Bu da hayatın anlamıdır. Bütün sezondan büyük keyif aldım." diyerek sözlerini tamamladı.