Shota Yine Gol Atıı

Başarılı Teknik Adam Sürpriz Bir Takımla Anlaşarak Yeni Görevine Başladı.

Shota Yine Gol Atıı


Türk futbol severlerin yakından tanıdığı ve Trabzonspor’da oynadığı dönemde gol kralı olma başarısını gösteren Shota Arveladze Avrupa da Glasgow Rangers Ajax Az Alkmar gibi dev kulüplerin formasını giymiş daha sonra futbol hayatını sona erdirip Teknik Direktörlük kariyerine başlamıştır.

Ülkemizde Kayserispor, Kasımpaşa ve Kısa bir Trabzonspor macerası da yaşayan Teknik adam bir türlü istediği başarıyı yakalayamamıştı. Maçlarda sık sık hakemlerden yana şikayetlerini dile getiren Gürcü çalıştırıcı Trabzonsporla geçen sezona harika bir başlangıç yapmış ve sonrasında bir anda düşüş yaşamaya başlayarak görevinden alınmıştı.

Trabzonspor’da kulüp içinde yaşanan bir çok sıkıntıyı dile getiren ve kongre öncesi kardeşi Archil Arveladze’nin Şimdiki başkan Muharrem Usta ile yemek yemesinin ardından basına yansıyan görüntüler teknik adamın görevine son verilmesinin asıl sebebi olarak o dönem ki başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun kendisini arkadan vurduğunu ima etmesi ile bambaşka bir boyut almıştı. Ülkemizde bir çok reklam filminde de oynayan Teknik Adam İsrail’in Maccabi Tel Aviv takımı ile resmi olarak anlaştı ve yeni kulübünde çalışmalara başladı.