Sırp taraftarlardan Galatasaray'a çirkin protesto

Galatasaray Liv Hospital ile Kızılyıldız arasında Türkiye'de oynanan basketbol maçında 1 Sırp taraftar ölmuştu. İki ülke takımları arasında gerginliğe sebep olan bu olaydan sonra bugünde iki takım Sırbistan'da karşı karşıya geldi.Gergin geçmesi beklenen maçta tam da beklenildiği gibi oldu. Maça Sırp tarafların çirkin protestosu damga vurdu.

Sırp taraftarlardan Galatasaray'a çirkin protesto

Galatasaray Liv Hospital ile Kızılyıldız arasında Türkiye'de oynanan basketbol maçında 1 Sırp taraftar ölmuştu. İki ülke takımları arasında gerginliğe sebep olan bu olaydan sonra bugünde iki takım Sırbistan'da karşı karşıya geldi.Gergin geçmesi beklenen  maçta tam da beklenildiği gibi oldu. Maça Sırp tarafların çirkin protestosu damga vurdu.

Sırp fanatikler, Kızılyıldız-Galatasaray Liv Hospital maçı öncesi sahaya domuz bacağı attı. Salonu dolduran 25 bin Kızılyıldız taraftarı sürekli "Türkleri öldür" diye bağırdı.

THY Avrupa Ligi'ndeki Kızılyıldız-Galatasaray Liv Hospital karşılaşması, beklendiği gibi gergin bir ortamda başladı.

Maçın oynandığı Kombank Arena'yı tamamen dolduran 25 bin Sırp, başta Ergin Ataman olmak üzere Türkiye ve Galatasaray aleyhine tezahüratlarda bulundu.

Belgrad ekibinin ünlü taraftar grubu Delije maç boyunca sürekli olarak "Türkleri öldür" manasına gelen "Ubi ubi Turcine" diye tezahürat yaptı.Salonu dolduran Sırp taraftarlar, İstanbul'da öldürülen Marko Ivkovic anısına pankart ve dövizler açtı.

Bu arada bazı Sırp fanatikler, salona nasıl sokulduğu anlaşılamayan domuz bacaklarını maçtan önce sahaya attı.

Karşılaşmanın başında tüm tribünlerde, "Yaşıyorsun" yazılı dövizler açıldı. Kızılyıldız taraftarları, Ivkoviç'i hatırlatan tezahüratlar yaparak, takımlarına destek oldu.

Ev sahibi ekibin taraftarları, "Kahramanın kalbi her zaman yaşar, onu öldüremezler. Kahramanın kalbi her zaman Kızılyıldız için atacak" yazılı pankartla Ivkoviç'in büyük fotoğrafını açtı. Kuzey tribündeki taraftarların tamamına yakınının üzerinde Ivkoviç'in fotoğrafının bulunduğu tişörtler giydiği görüldü.