Sneijder'e 50 milyon veren enayi bulursak hemen satalım!

Devre arası transfer sezonun açılmasıyla birlikte transfer haberleride sıkça gelmekte. Juventus'un Sneijder'le ilgilendiği, futbolcununda Galatasaray'dan ayrılmak istediği haberleri yapılıyordu. Abdürrahim Albayrak son açıklamasında futbolcuları Sneijder'i 20 milyon euro altına satmayacaklarını açıklamıştı. Bugün ise Galatasaray başkanı Duygun Yarsuvat'tan Sneijder ile ilgili bir açıklama daha geldi. Divan Kurulu çıkışı soruları yanıtlayan Yarsuvat, Sneijder'in transferi ile ilgili olarak "50 milyon euro veren enayi bulursak hemen satarız." dedi.

Sneijder'e 50 milyon veren enayi bulursak hemen satalım!

Devre arası transfer sezonun açılmasıyla birlikte transfer haberleride sıkça gelmekte. Juventus'un Sneijder'le ilgilendiği, futbolcununda Galatasaray'dan ayrılmak istediği haberleri yapılıyordu. Abdürrahim Albayrak son açıklamasında futbolcuları Sneijder'i 20 milyon euro altına satmayacaklarını açıklamıştı. Bugün ise Galatasaray başkanı Duygun Yarsuvat'tan  Sneijder ile ilgili bir açıklama daha geldi. Divan Kurulu çıkışı soruları yanıtlayan Yarsuvat,  Sneijder'in transferi ile ilgili olarak "50 milyon euro veren enayi bulursak hemen satarız." dedi.

Galatasaray başkanı Yarsuvat çıtayı daha da yükseğe taşıdı. Divan Kurulu çıkışı soruları her zamanki esprili tavrıyla yanıtlayan başkan Yarsuvat, Hollandalı yıldızın sorulması üzerine, “50 milyon euro veriyorlarsa hemen satarım” dedi

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, Juventus'un talip olduğu Wesley Sneijder'le ilgili olarak, "Eğer 50 milyon euro veriyorlarsa hemen satarım" dedi. Divan Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Yarsuvat, yöneltilen sorulara esprili cevaplar verdi. Sneijder'in menajeri ile sarı-kırmızılı yöneticilerin önceki gün bir araya geldiği ve oyuncunun satılmayacağı mesajının iletildiğinin söylenmesi üzerine Yarsuvat, "Galatasaray'ın ret cevabı verdiğini siz söylüyorsunuz. Bana böyle bir konu gelmedi. Çünkü en son karar verecek olan benim. Demek olgunlaşmamış ki bana bu konu intikal etmedi" dedi. 

Maçları izliyorum, haddimi bilirim 
Kendilerine böyle bir teklif gelmesi durumunda nasıl bir yöntem izleyeceklerinin sorulması üzerine de, "Şartlarına bakarım. 50 milyon euro veriyorlarsa hemen satarım" derken, oyuncunun sözleşmesinde '20 milyon euro'ya serbest kalır' şeklinde madde bulunduğunun hatırlatılması üzerine de, "Tamam, ben 50 isterim. İsteyenin bir yüzü, vermeyenin iki yüzü kara. Sorun yok" diye konuştu. Yarsuvat, transfer çalışmaları için de "Ben teknik adam değilim. Transfere ihtiyaç olup olmadığına teknik adamlar karar verir. Maçları izliyorum ama ben haddimi bilirim" ifadelerini kullandı. 

Aziz Yıldırım'ın hesabı doğrudur 
Yarsuvat, bir kulüp başkanının yayın havuzu sisteminden çıkabilecekleri ve Aziz Yıldırım'ın açıklamaları hatırlatılması üzerine ise şöyle konuştu: "Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzon'un dışında havuz kurulacaksa, hiçbir şey kazanamazlar. O zaman bizim gelirimiz daha da artar. Her maç ayrı değerlendirilir. Ben hukukçuyum, matematikten pek anlamam. Ama Aziz Yıldırım havuz hesabını yaptıysa doğrudur. Fenerbahçe de büyük kulüp, onun da seyircisi çok olacaktır."