Trabzonspor Teknik Direktörü Sadi Tekelioğlu, Rize maçında yok! İşte istifa sinyali..

Trabzonspor Teknik Direktörü Sadi Tekelioğlu, Eskişehirspor maçında iyi oynamadıklarını ancak buldukları pozisyonları doğru bir şekilde değerlendirdiklerini söyledi. Yönetim sözleşme yapmazsa TFF kuralları gereği Çaykur Rizespor maçında takımın başında sahada yer alamayacağını belirtti.

Trabzonspor Teknik Direktörü Sadi Tekelioğlu, Rize maçında yok! İşte istifa sinyali..

Trabzonspor Teknik Direktörü Sadi Tekelioğlu, göreve geldiği süreden itibaren geride bıraktıkları 3 maçı, Fenerbahçe maçı hariç iyi geçirdiklerini söyledi.


Teknik Direktörü Tekelioğlu, Eskişehirspor ile oynayıp 3-1 kazandıkları maç sonrasında basın toplantısında, 2000-2001 sezonunda istifa ettiği Denizlispor maçından bir örnek vererek,
"Maçın 75. dakikasında genç oyuncu Ferdi'yi oyuna almıştım ve 2-0 öndeyken 10 kişi kalan rakibimiz karşısında 2-2 berabere kaldık ve o günkü serüvenimizi doldurduk. Bu kez 75. dakika geçsin dedim ve 81. dakikada Muhammet Beşir'i oyuna aldım. Yine rakibimiz 10 kişiyken skoru 2-1'e getirdi. Maç yine 2-2 bitse bir daha tövbe profesyonel takımda görev yapmazdım" şeklinde konuştu.

Tekelioğlu, karşılaşmada yeteri kadar iyi oynamadıklarını söyleyerek; "Çok pozisyon bulamadık ama net pozisyonları değerlendirdik. Eskişehirspor daha derli toplu oynadı. Daha çok pas yaptı. Geçirdiğimiz süreç zordu. Fenerbahçe karşısında galibiyeti  taraftarımıza armağan etmek, 18 yıl sonra rakibimizi orada yenmek isterdik ama olmadı. İbrahim Hacıosmanoğlu'na teşekkür etmek istiyorum. Alt yapıda bize güvendi ve iyi çalıştık. Alt yapı tavan yaptı. Profesyonel takımda bize yeniden görev verdi. Üç maçlık süreci,  Fenerbahçe maçı hariç iyi geçirdiğimizi düşünüyorum. O maçta kart görmesek daha değişik olabilirdi. Fenerbahçe'ye karşı 10 kişi oynamak zor. Gönül rahatlığı ile 2 maçta 6 puan aldık. Bugün de hem giden yönetime hem de gelen yönetime 3 puanlık katkı sağladık."

"Yönetimin önünü açma adına, teşekkür edeceğim"

Sadi Tekelioğlu,  Başkan  olarak  seçilen Muharrem Usta ile bir görüşme yapacağını belirterek; "Yönetimin önünü açma adına kendisine teşekkür edeceğiz. Daha sonra kulüpteki pozisyonumuz ortaya çıkar. Çünkü ben kulübün alt yapı sorumlusuyum. Darılmak, gücenmek gibi bir şeyim yok. Dışarıdan gelmedim. Yönetimi rahatlatma adına kendilerine konumumu bildireceğim" dedi.

"Konuşmanızda Denizlispor maçından örnek vermeniz, devam etme konusunda yönetime mesaj mıydı?" şeklindeki soruya Tekelioğlu;

"Bu tür maçlar, mesaj maçları değil. Bunlar kulübün ayağa kalkabilme, umutla ileriye bakabilme maçları. Üç maç da kazanırsın, 4 maç da kazanırsın. Eğer yönetimin kafasında yoksak, mesajla, sözle, baskıyla, yazmayla çizmeyle bu iş olmaz. Yönetimin düşüncesine saygı göstermek zorundayım. Kulübün personeliyim. Dolayısıyla hiç gücenmem. Yarın çıkıp, 'Biz şu hocayla anlaştık' derseler, hocayı alırım karşıma otururuz, takım hakkında istediği raporu veririm. Bundan hiç de alınmam. Hatta, 'Bu maça devam et, yeni hocamız gelsin, tribünden seyretsin' diyebilirler. Ben Trabzonsporluyum, Trabzonspor Kulübü’nde görev yapıyorum. Çünkü profesyonel takım heveslisi olsam, en verimli olduğum dönemde, 2008-2009 yılında alt yapıya dönmezdim." diye cevap verdi..

Açıklamalarından istifa edeceği anlamının mı çıkartılması gerektiği sorusuna Tekelioğlu; "İstifa değil. Zaten TFF, mukaveleli hocası olmayan kulüplere 2 maçlık opsiyon tanıyor. Bize kongre süreci olduğu için 3 maçlık opsiyon tanıdılar. Şu anda yönetim istese de kurallar gereği benim Çaykur Rizespor maçına çıkma şansım yok. Ancak kulüple mukavele yaparsam çıkabilirim. Başka alternatif kalmadı. Ya bizle mukavele yapacaklar, ya dışarıdan bir antrenör arkadaşı Trabzonspor’un başına getirecekler" yanıtını verdi.

Teknik direktör Tekelioğlu, yeni yönetimini kendisi ile çalışmaya devam etmek istememesi durumunda altyapıdaki görevine devam edeceğini belirtti.