Uğur Demirok, Galatasaray yerine Trabzonspor'u tercih etti

Devre arası transferinin gözde isimlerinden Akhisar Bld. Spor'un defans oyuncusu Uğur Demirok, Trabzonspor'u tercih etti. Trabzonspor,Uğur Demirok karşılığında Akhisar’a 1.5 milyon TL+Kadir Keleş’in bonservis hakkını verdi. Uğur Demirok'un neden Trabzonspor'u tercih ettiğini merak ediyorsanız ayrıntılar haberimizin devamında...

Uğur Demirok, Galatasaray yerine Trabzonspor'u tercih etti

Devre arası transferinin gözde isimlerinden Akhisar Bld. Spor'un defans oyuncusu Uğur Demirok, Trabzonspor'u tercih etti. Trabzonspor,Uğur Demirok karşılığında Akhisar’a 1.5 milyon TL+Kadir Keleş’in bonservis hakkını verdi.  Uğur Demirok'un neden Trabzonspor'u tercih ettiğini merak ediyorsanız ayrıntılar haberimizin devamında...

Bordo-mavili takımda ilk 11’de oynama ihtimalinin çok daha yüksek olduğunu düşünen 26 yaşındaki defans oyuncusu için Trabzonspor, Akhisar’a 1.5 milyon TL+Kadir Keleş’in bonservis hakkını verdi.

Yaz transfer döneminde 21 oyuncu transfer edip, 18 oyuncuyla da yollarını ayıran Trabzonspor ara transer dönemine de hızlı girdi.  Son dönemde müthiş bir çıkış yakalayarak tüm takımların gözdesi haline gelen Uğur Demirok’la bordo-mavililer önceki gün el sıkışmıştı.
 
12 OCAK’TA İMZALAYACAK
 
İki taraf arasında yapılan anlaşmanın detayları da ortaya çıkmaya başladı. Bursa ve G.Saray’ın da ısrarla istediği milli oyuncu tercihini, ''İlk 11’de oynamak istiyorum. Bu yüzden Trabzonspor’da forma giymek istiyorum'' diyerek bordo-mavililerden yana kullandı. Milli stoper için Karadeniz ekibinin Akhisar’a 1.5 milyon TL ve Kadir Keleş’i vereceği, bu oyuncunun haklarının da 1 milyon TL sayılacağı öğrenildi. 
 
Geçtiğimiz günlerde dünyaevine giren 26 yaşındaki oyuncunun 12 Ocak’ta Trabzon’da başlayacak olan devre arası kampına 1 gün erken katılıp resmi imzayı atacağı bildirildi.

G.SARAY'DA KENDİNE YER BULAMAMIŞTI
 
Futbola G.Saray altyapısında başlayan Demirok, o dönemde kadrodaki Song ve Tomas gibi deneyimli isimler arasında kendisine yer bulamayınca başka takımlara kiralandı.

Sırasıyla G.Antep, İstanbulspor, Beylerbeyi, Kartalspor ve son olarak da Akhisar’ın formalarını giydi. Başarılı stoper alt yaş kategorilerinin tamamında milli oldu, son yıllarda da A Milli Takım’a kadar yükseldi.