Veli Kavlak: 'Fenerbahçeye gitmek istemiyorum'

Beşiktaş'ın tecrübeli futbolcusunun Fenerbahçe ile anlaştığı yönündeki iddialar üzerine oyuncudan açıklama geldi. Veli Kavlak, Beşiktaş'ta kalmak istediğini söyledi. İşte o açıklamalar.

Veli Kavlak: 'Fenerbahçeye gitmek istemiyorum'

Beşiktaş Dergisi'nin ocak sayısında röportajı yayımlanan Veli Kavlak, Beşiktaş'ı çok sevdiğini belirterek, "Ben hep Beşiktaş'ta kalmak istediğimi söyledim. Beşiktaş'ı çok seviyorum. Görüşmelerimiz devam ediyor. Bir gün inşallah oturup anlaşmaya varırız" ifadelerini kullandı.

Veli Kavlak, hırslı kişiliğinden dolayı sahada farklı bir kimliğe büründüğünü ifade ederek, "Maçları sonradan ben de izlerken kendimi tanıyamıyorum. Saha içinde bambaşka bir insana dönüşüyorum. Hırstan kaynaklı bir delilik olabilir. Ama burada rahatız gördüğünüz gibi, sıkıntı yok. Bana 'Deli Veli' denmesi çok hoşuma gidiyor" değerlendirmesinde bulundu.

Siyah-beyazlı taraftarların "Veli Kavlak'ın askerleriyiz" şeklindeki sloganıyla ilgili düşünceleri sorulan deneyimli oyuncu, şunları kaydetti:

"Çok şaşırdım ilk gördüğümde. Beşiktaş taraftarının duvarlara 'Veli Kavlak'ın askerleriyiz' yazmasını çok ilginç buldum ve doğrusu farklı yerlerde de bu kullanıldıkça sempatik geldi bana. Gerek tribünde gerekse de sokakta bu şekilde bir slogana ismimin uyarlanması ve bu lafın çok fazla kullanılmasından dolayı çok mutlu olduğumu söyleyebilirim."

Veli, Avusturya Milli Takımı'nda forma giymesiyle ilgili olarak ise "Ben orada doğdum ve büyüdüm. Avusturya Milli Takımı'nda 17 yaşında forma giydim. O zamanlar Türkiye'den bir haber yoktu. Dolayısıyla zaten zorunlu olarak oranın millisi olmuş oldum" şeklinde görüş belirtti.

"VODAFONE ARENA'YI MERAKLA BEKLİYORUZ"

Yapımı süren Vodafone Arena'yı merakla beklediklerini anlatan tecrübeli futbolcu, "Dünyanın en güzel stadı olacak. Hepimiz merakla bekliyoruz. Hem biz futbolcular olarak hem de taraftarların futboldan alacağı keyif olarak çok üst düzey bir ortamda, çok harika deneyimler yaşayacağımızdan eminim" değerlendirmesinde bulundu.

Avusturya'nın altyapı konusunda Türkiye'den ileride olduğunu aktaran Veli Kavlak, şunları kaydetti:

"Avusturya'da profesyonel futbolcuların altyapılardaki ufak topçuları ziyaret etmesi normaldir, hatta zorunludur. Avusturya'da spor eğitimine çok önem verilir ama bildiğim kadarıyla Beşiktaş Futbol Okulları da gayet iyi çalışıyor. Orada 7 yaşında spora başlatılıyor. Türkiye ile karşılaştırıldığında biraz daha ilerideler diyebiliriz."

Beşiktaş'ta çok iyi bir arkadaşlık ortamının olduğunu anlatan siyah-beyazlı futbolcu, takımda en iyi Olcay Şahan ile anlaştığını kaydetti.

Siyah-beyazlı taraftarlardan övgüyle söz eden Veli, "Avusturya'da milli maçlarda 50 bin kişiye oynarız. Hatta Fransa'ya maça gittiğimizde 80 bin kişi önünde oynadık. Mesela geçen ay Başakşehir Stadyumu'nda belki 10 bin kişi vardı ama oradan yansıyan heyecan inanın 80 bin kişiye karşılık geliyordu. Dünyadan bizim taraftarımız kadar çılgın ve harika bir taraftar grubu olduğunu sanmıyorum" ifadelerini kullandı.