Yeni sezonda Galatasaray’da yeni hedefler

Marko Marin, menajerler aracılığıyla Galatasaray’a önerildi. Bonservisi Chelsea’de olan ve kulübüyle 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Alman futbolcu konusunda Sarı-Kırmızılılar henüz bir cevap vermezken, düşünmek için zaman istedi.

Yeni sezonda Galatasaray’da yeni hedefler


Geçen sezon deyim yerindeyse taraftarına saç baş yoldurtan Sarı Kırmızılılar bu sezona bomba gibi bir dönüş yapmak istiyor. Ucuz ve yetenekli oyuncular arayışında olan kulüp ince eleyip sık dokuduğu gelen bilgiler arasında.

Geçen sezonlarda amiyane tabirle hovarda transferler yapan Galatasaray her ne kadar şampiyonluklar yaşamış, taraftarlarına Didier Drogba gibi dünya yıldızını izletmiş olsa da işin mali tablosu işlerin çok iyi gitmediğini sezon içerisinde Uefa’dan gelen ceza gözler önüne sermiş oldu. Yeni yönetim geçmişten dersler çıkararak yollarına Uefa kararlarını dikkate alarak devam etmek zorunda.

Bu sezon ligde Şampiyonluk için oynamak isteyen Sarı Kırmızılılar transfere çok önem veriyor. Hem gelecek başarısız bir sezon ihtimali yönetimi taraftar arasında doğabilecek büyük bir krizi tetikleyebilir, Hem maddi olarak iyi olmayan kulüp için iyice spornsor kaybetme ortamını oluşturabilir. Galatasaray bu yüzden kiralık oyunculara yönelecek ve ilk hedef Marko Marin inanılmaz kariyeri ile Alman Messi diye adından söz ettiren oyuncu geçen yıl Trabzonsporda kiralık oynamış ama başarılı olamamıştı. Oyuncu için bilgi alan Galatasaraylı yöneticiler transfere sıcak bakıyor.