Apple Nikon'u solladı

Dev teknoloji markası Apple her alanda fenomenliğini sürdürüyor. Fotoğraf makinesi olan çok tercih edilen bir marka olan Nikon, Apple'a yenik düştü. Flicker 2014 istatistiklerine bakıldığında en popüler fotoğraf makinaları sıralamasında Apple'ın, Nikon'u geçtiği görüldü.

Apple Nikon'u solladı

2015 yılına girilmesiyle birlikte web siteleri de yıllık istatistik verilerini açıklamaya devam ediyor.

10 MİLYARIN ÜZERİNDE FOTOĞRAF


Popüler fotoğraf paylaşım sitesi Flicker da, 2014 yılı rakamlarını açıkladı. 100 milyon kullanıcının 10 milyarın üzerinde fotoğraf paylaştığı sitede "en popüler fotoğraf makinası markaları" ve "en popüler fotoğraf makinaları" listeleri yine ilginç sonuçlar ortaya koydu.

CANON YİNE BİRİNCİ


Flicker'da geçen yılın en popüler fotoğraf makinası markası 2013 yılında da olduğu gibi Canon oldu. Canon'un payı binde 4'lük bir artış gösterdi ve yüzde 13.4'e yükseldi.

APPLE NİKON'U GEÇTİ


Payını binde 5 oranında artıran Nikon ise bu artışa rağmen 2'ncilik koltuğunu Apple'a kaptırdı. iPhone modelleri ile listede giderek yukarılara tırmanan Apple, iPod Touch ve iPad modellerinin de etkisiyle en popüler ikinci kamera markası listesinde 2. sıraya yerleşti.

SAMSUNG YİNE GERİDE KALDI

2013 yılında 7.7 olan payını 9.6'ya yükseltmeyi başaran Apple'ın zirvedeki modeli ise hala iPhone 5 olarak görünüyor. Yüzde 10.6'lık bir paya sahip olan cihazı yüzde 7 ile iPhone 4S takip ediyor. 3. sıradaki iPhone 4 ise yüzde 4.3 olarak belirlenmiş durumda. İlk 4 sırayı kaplayan iPhone'ları sırasıyla Samsung Galaxy S3 ve S4 modelleri takip ediyor.