Apple'ın el atmadığı iş kalmadı! Şimdi de otomobil çıkarıyor!

Teknoloji devi Apple, akıllı saatten sonra otomobil sektörüne yöneldi. Alınan bilgilere göre 5 yıl sonra Apple kendi elektrikli aracını piyasaya sürecek. Çalışmalara başlayan firma Tesla'dan eleman kiralıyor. Firma bir süredir bu proje üzerinde çalışıyordu. İşte aracın ayrtırıları..

Apple'ın el atmadığı iş kalmadı! Şimdi de otomobil çıkarıyor!

Apple , yavaş yavaş her alana elini atıyor gibi . Geçen hafta Apple kendi araba teknolojisini geliştirdiğini söylemiştik. Fakat kendi arabası mı yoksa akıllı araba programı mı tam olarak kararsız kalmıştık . Parçalar yavaş yavaş yerine oturuyor gibi..


Macrumors’dan gelen yeni bilgilere göre Apple, kendi Elektrikli arabasını 2020 yılında piyasaya çıkarmayı amaçlıyor. Tesla’dan yıl başında 1500 civarında çalışanını kiralamıştı. Bu da gösteriyor ki yavaş yavaş Otomotiv sektöründe de yerini alıyor Apple. Her girdiği alanda devrim yapan bir firma , bu alanda nasıl bir yenilikle çıkacak merak ediyoruz . Fakat bir detaylara değinelim isterseniz.


Bloomberg’in raporlarına göre Apple , Project Titan adı verdiği bu projeyle birlikte 2017 yılına kadar bütün planlarını kurucak ve Tesla ile birlikte ortaklığa gidicek araba sektöründe ve onlardan da yardım alarak kendi otomobillerini geliştiricekler. Ve sadece Tesla’dan kiralamadılar çalışanlarını . Tesla, Ford, GM, A123 Systems, MIT Motorsports, Ogin, Autoliv, Concept Systems, ve General Dynamics gibi şirketlerin hepsinden kiraladılar. Yani bu işte çok sıkı bir şekilde hazırlandıkları aşikar.


Bir kaç küçük bilgiyi de sizinle paylaşalım . Apple araba yerine karavan tarzı bir gelişmiş araba da geliştirebilir veya kendi kendine giden bir araba yapma ve yapmama olasılığı da var . Bunlar daha gözardı edilen bilgiler arasında. Bakalım Apple bilgisayar , Mp3 , Telefon ve Tablet sektörlerinde yarattığı devrimi Akıllı saat ve araba tarafında yaratabilecek mi ? Tim Cook’un ve ekibinin yapacaklarını heyecanla bekliyoruz.