Facebook'ta Kullanıcı Adı ve Şifre Tarihe Karışıyor

Facebook kullanıcı adı ve şifre girmeyi tarihe karıştıracak. Account Kit sistemi sayesinde kullanıcılar e-posta veya telefon numarasıyla kayıt olup sisteme giriş yapabiliyor.

Facebook'ta Kullanıcı Adı ve Şifre Tarihe Karışıyor

12-13 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen Facebook F8 Geliştirici Konferansı'nda sosyal medya devi, geliştiriciler için üzerinde çalıştıkları birçok yeniliği tanıttı. Bunlardan birisi de kullanıcı adı ve şifre girmeyi tarihe karıştıracak Account Kit sistemi.

 Facebookta Kullanıcı Adı ve Şifre Tarihe Karışıyor

Kullanıcılar Şikâyetçiydi
 
Geliştiricilerin en çok şikayet ettikleri konuların başında kullanıcı adları ve şifreler ile uygulamalara giriş yaparken karşılaşılan zorluklar geliyor. Kullanıcıların farklı uygulamalar için birden fazla isim ve şifre kullanmaları genellikle hatalı girişleri de beraberinde getiriyor.
 
Sisteme Kolay Giriş
 
Account Kit sistemi bu zorlukların ve hatalı girişlerin önüne geçmeyi amaçlıyor. Sistem sayesinde kullanıcılar e-posta veya telefon numarasıyla kayıt olup sisteme giriş yapabiliyorlar. Kayıt işlemi için sadece e-posta veya telefona gelen onay kodunun kullanılması yeterli oluyor.
 
Farklı İşletim Sistemlerinde Çalışacak
 
Yakın zamanda Facebook ile giriş yapmayı sağlayan sitelerde yaygın olarak kullanılması beklenen Account Kit sistemi Android, iOS, mobil web ve web için geliştiriliyor.