iPad Pro'nun Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Apple'ın yeni ürünü iPad Pro'nun ne zaman çıkacağı merak konusuydu. Apple'dan yapılan açıklamayla iPad Pro'nun çıkış tarihi hakkında bilgi verildi. işte iPad Pro'nun çıkış tarihi;

iPad Pro'nun Çıkış Tarihi Belli Oldu!

 Geçtiğimiz sene sıkça karşılaştığımız iPad Pro dedikoduları, Apple'ın Ekim ayında düzenlemiş olduğu etkinliğe kısa bir müddet yerini erteleme dedikodularına bırakmış ve daha büyük ekrana haiz iPad modelinin muhtemelen 2015 seneye bırakılacağı iddia edilmişti.
Apple Ekim ayında tertip eden etkinlikte iPad Pro modelini değil iPad Air 2'yi tanıtınca, iPad Pro iddiaları bu sefer 2015 senesi şekilde yine karşımıza çıkmaya başladı.

Çin'in mikroblog sitesi Weibo'da paylaşılan ve iPad Pro'ya ilişik bulunduğu iddia edilen kalıba ilişik görselde ürüne ilişik bir ayrıntı bulunmuyor fakat meydana getirilen paylaşımda görselin ortasında yer alan kabartının Apple logosu bulunduğu ve sağ üst köşede yer alan karartının ise kamera deliği için hazırlandığı iddia ediliyor.

Her ne kadar tam bir boyut kestirmek mümkündür olmasa da 12 inç boyutunda bulunduğu iddia edilen kalıbın, hemen hemen Ocak ayında olduğumuz düşünülürse final ürününe ilişik olma ihtimali pek mümkün değil fakat azca sayıda imal edilen ve “dummy” ismi verilen kontrol modellerinden birine ilişik olabilir.

iOS 8.3 ve ya iOS 9 ile satışa sunulması ve Apple'ın A9 ya da A9X işlemcisini kullanacağı iddia edilen iPad Pro'nun en geç Ekim ayında tanıtılacağı belirtiliyor.