İphone ve İpad'lere iOs 8.1.3 güncellemesi geldi. Yeni güncelleme neler getiriyor?

2015 yılına girdiğimiz şu günlerde Apple'ın İphone ve İpad cihazları için hazırladığı yeni iOs 8.1.3 güncellemesi kullanıcılara sunulacak. Henüz indirilmeye sunulmayan güncellemenin ocak ayının son haftasında yayınlanacağı konuşulmaya devam ediyor. Bakalım iOs 8.1.3 hangi yeniliklerle gelecek?

İphone ve İpad'lere iOs 8.1.3 güncellemesi geldi. Yeni güncelleme neler getiriyor?

2015 yılına girdiğimiz şu günlerde Apple'ın İphone ve İpad cihazları için hazırladığı yeni iOs 8.1.3 güncellemesi kullanıcılara sunulacak. Henüz indirilmeye sunulmayan güncellemenin ocak ayının son haftasında yayınlanacağı konuşulmaya devam ediyor. Bakalım iOs 8.1.3  hangi yeniliklerle gelecek?
 

Yeni seneye gireli 9 gün oldu ve uygulamalar da tatilden sonra güncellemeleri almaya başladı. Apple dün akşam kendi uygulamaları olan Numbers, Pages ve Keynote'u güncelledi. Güncellemelerin boyutları da 230 ile 439 MB arasında değişiyor. Asıl enteresan nokta ise burası. İnternetteki yorumlar Apple'ın kendi uygulamalarını güncellemesinin yeni iOS sürümüne hazırlık olduğu yönünde. Hatta iOS 8.1.3'ün bir ihtimalle önümüzdeki hafta yayınlanabileceği tahmin ediliyor.
 
 
Peki iOS 8.2 ne durumda? 8.2 beta 3 sürümü aralık sonlarına doğru geliştiriciler için yayınlanmıştı. Forumları biraz karıştırırsak bazı kişiler 8.1.3'ün 8.2 için ön hazırlık olduğu ileri sürüyor. Buna göre en başta 8.1.3 çıkacak ve daha sonra 8.2 gelecek.
 
 
Elde farklı bir senaryo daha mevcut. iOS 8.2 Apple Watch odaklı bir güncelleme. Büyük bir sürüm olacağı belirtiliyor. Apple Watch'un çıkması mart ayı sonunu bulacak gibi duruyor. Belki iOS 8.2 mart ayında yayınlanabilir. Apple olur da 8.1.3'ü yakın zamanda yayınlarsa arkasından ön hazırlık için fasıla bir sürüm daha çıkartabilir. Sonuç olarak bu söylenenler birer yorumdan ve olasılıktan ibaret.