Lenovo Selfie için flash özelliği sunuyor

Akıllı telefon sektörüne hızlı giriş yapan Lenovo'nun yeni ürününde Selfie Flaş özelliği olacak. Resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda ilk ayrıntılar verildi. İşte detaylar.

Lenovo Selfie için flash özelliği sunuyor

Radarex olarak selfie içerikli konulara sıkça yer veriyoruz. Dünyada selfie bu kadar popülerken bu duruma karşılıksız kalmak olmaz. Teknoloji şirketleride bu popülariteye karşılık kalmıyor. Son olarak bu kervana Lenovo’da katıldı. Selfie çekimlerine özel ürettiği flaş ile adeta çılgınlık düzeyinde bir ürüne imza attı. CES 2015’te kullanıcılara tanıtılan VIBE Xtension Selfie Flash büyük ilgi çekiyor.

1 metre yarıçapındaki alanı aydınlatıyor

Selfie akımına ayak uyduran teknoloji şirketleri, yüksek megapikselli ön kameralarla, tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışırken Lenovo bu konuya farklı bir yaklaşım göstererek ilginç bir aksesuarın tanıtımını gerçekleştirdi. Diz üstü bilgisayar üreticisi olan firma aynı zamanda akıllı telefon piyasasına girdikten sonra, bugün başlayan CES 2015 Fuarında selfie flaşı ile rakipleri karşısında fark yarattı.

8 adet LED’den oluşan bir flaş halkası olarak tanımlanabilen VIBE Xtension Selfie Flash, 1 metre yarıçaplı bir alanı aydınlatabiliyor. Lenovo, akıllı telefonun ses girişine bağlanıyor ve bu sayede micro USB girişinin de şarj ya da aktarım için boş kalmasına olanak tanımayı hedefliyor. Akıllı telefon deklanşörü ile yüzde yüz senkronizasyon sunuyor.

Selfie çekmek için deklanşöre bastığınız anda flaş patlıyor. Ürün, Nisan ayı itibariyle teknoloji raflarında yer almaya başlayacak. ABD için açıklanan satış fiyatı ise 29 dolar.