LG'den kapaklı Android müjdesi

Dünya markası LG yeni akıllı telefonunu yakında tanıtmak için hazırlıklara başladı. Uzun süredir konuşulan LG kapaklı akıllı telefonun özellikleri ve fiyatı ne olacak ?

LG'den kapaklı Android müjdesi

 2007’de tanıtılan Apple iPhone 2G ile birlikte akıllı telefonlar bugünkü formlarını kazandı, tasarımsal detaylarda önemli farklılıklar olsa da akıllı telefonlar çok benzer gövde tasarımları ile geliyor. Kapaklı telefonların hala kullanıcılar tarafından tercih edilebileceğini düşünen LG Gentle modeli akıllı telefonunu Güney Kore’de duyurmuştu. Ürün daha önce yalnızca bu ülkede satılacaktı ancak son olarak alınan kararla Fransa, İtalya, Polonya, İspanya, Kazakistan, Japonya ve İngiltere’de Wine Smart model adıyla kullanıcılarla buluşturulacak.

Akıllı Telefon‘un haberine göre 117.7 x 58.7 x 16.6 mm boyutlarında ve 143 gram ağırlığındaki LG Wine Smart’ta 3.15 MP çözünürlüklü kamera var. Akıllı telefonun 3.2 inç genişlikli IPS LCD ekranı HVGA çözünürlük değeri sunuyor. Kutusundan Android 5.1.1 işletim sistemiyle çıkıyor ve 1.1 GHz’de görev yapan dört çekirdekli işlemci, 1 GB RAM, 4 GB kapasiteli dahili depolama alanı, microSD kart yuvası gibi detaylar içeriyor. 4G LTE ve Bluetooth 4.1’in desteklendiğini sözlerimize ekleyelim.