Microsoft'tan Windows 7'ye destek bitti iddalarına yalanlama geldi

Windows 7 için Microsoft tarafından sunulan "temel destek", 13 Ocak 2015'te sona eriyor. İşletim sistemi, bu tarihten sonra sadece güvenlik güncellemeleriyle yetinecek, herhangi bir yeni işlev kazanmayacak. Windows 7 için Microsoft tarafından sunulan "temel destek", 13 Ocak 2015'te sona ereceği belirtilmişti. Çoğu Windows kullanıcısı bu haberi yanlış anlayıp Microsoft'u şikayet yağmuruna tuttu. Microsoft'ta bunun üzerine bir açıklama yapmak zorunda kaldı. İşte o açıklama.

Microsoft'tan Windows 7'ye destek bitti iddalarına yalanlama geldi

Windows 7 için Microsoft tarafından sunulan "temel destek", 13 Ocak 2015'te sona eriyor. İşletim sistemi, bu tarihten sonra sadece güvenlik güncellemeleriyle yetinecek, herhangi bir yeni işlev kazanmayacak.

Windows 7 için Microsoft tarafından sunulan "temel destek", 13 Ocak 2015'te sona ereceği belirtilmişti. Çoğu Windows kullanıcısı bu haberi yanlış anlayıp Microsoft'u şikayet yağmuruna tuttu. Microsoft'ta bunun üzerine bir açıklama yapmak zorunda kaldı. İşte o açıklama.

Microsoft da, bu konuda resmi bir açıklama yaparak Windows 7 kullanıcılarını bilgilendirdi. İşte o açıklama:

"Gün içerisinde muhtelif mecralarda yer alan"Windows 7 işletim sisteminin güncellenmesinin 13 Ocak Salı 00.00 itibariye son bulacağı ve yeni özellikler eklenmeyeceği" ifadesi eksik ve yanıltıcıdır. Kullanıcıların kaynağından ve doğru bilgilendirilmesi açısından aşağıdaki bilgilendirmeyi ilginize sunarız.

Microsoft Destek ömrü (MSL) ilkesi kapsamında, İş ve Uygulama Geliştirme ürünleri ile Tüketici, Donanım ve Multimedya ürünleri için en az 10 yıllık çevrimiçi kendi kendine yardım desteği sağlanmaktadır.

Windows 7 için bugünden itibaren 2020 yılına kadar Uzatılmış Destek kapsamında ek güncellemelere devam edilecektir. MSL kapsamında bu ürün için ana destek ise, planlandığı üzere sona ermiştir."