Yeni iPhone Bükülme Testine Girdi Sonuçlar Herkesi Şaşırttı

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus çıktıktan sonra kolayca bükülebilir olması nedeni ile eleştiri oklarının hedefi olmuştu Peki aynı şey yeni iPhone içinde geçerli olacak mı? Yapılan testler yeni iPhone'un iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'a göre 2,5 kat daha zor büküldüğünü gösteriyor.

Yeni iPhone Bükülme Testine Girdi Sonuçlar Herkesi Şaşırttı

iPhone 6S bükülüyor mu, bükülmüyor mu? Apple'ın henüz tanıtılmayan, dedikodu aşamasındaki telefonunun sızan malzemesi, bükülme testine tabi tutuldu.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, sıkça kullanılan "6063 Alüminyum" maddeden gövdeye sahipken yeni iPhone'un daha esnek 7000 serisi alüminyumdan yapılacağı tahmin ediliyor. Testin sahibi Unbox Therapy'ye göre bu gövde, korozyona karşı dayanıklı çinkoyla güçlendiriliyor.

X-ray'le yapılan incelemeler, gövdede çok daha kalın bir anot kaplama kullanıldığını gösteriyor. Bu sayede çinkonun aşınması engelleniyor. Yani Apple, olası bir aşınma sorununun önüne şimdiden geçmiş görünüyor.

Peki ya test sonuçları?

Unbox Therapy, iPhone 6S gövdesiyle yaptığı testte aldığı sonuçları "çok etkileyici" olarak nitelendiriyor. iPhone 6, güç ve ses düğmesinin bulunduğu zayıf noktaya uygulanan 13,6 kg'lık ağırlıkla bükülürken iPhone 6S'e ait olduğu düşünülen kabuk, ancak 36 kg ağırlıkla büküldü. Bu, Apple'ın önceki iPhone'dan 2,5 kat daha zor bükülen bir iPhone sunacağı anlamına geliyor.