Alperen Ocakları'dan Uygurlara destek

Kayseri'de bulunan Alperen Ocakları teşkilatına bağlı üyeler tarafından şehir merkezine açılan resim sergisi ile Doğu Türkistanlı Uygur Türkleri'nin yaşadığı acılar anlatıldı. Resimler ile oradaki Türk kardeşlerimizin dramatik halleri yansıtılmaya çalışıldı.

Alperen Ocakları'dan Uygurlara destek

KAYSERİ'de Alperen Ocakları Orta Öğretim Teşkilatı, Doğu Türkistanlı Uygur Türkleri'nin dramını anlatmak için şehir meydanında fotoğraf sergisi açtı.

Fotoğraf sergisinde Doğu Türkistanlı insanların yaşadıkları zorluklar sergilendi. Kayseri Alperen Ocakları İl Başkanı Mahmut Cömert, Uygur Türkleri'nin yanında olduklarını göstermek ve Kayseri halkına, Çin zulmünü göstermek için sergi açtıklarını belirtti.

Cömert, "En son Tayland'a sığınan 300 Uygur kardeşimizle bir kez daha gördük ki, Uygur Türkü kardeşlerimiz, bu dünyada gerçekten sahipsizler. Anadolu Türkleri olarak bu bağımsız yaşadığımız topraklarda, bu gücümüzle kardeşlerimizin yanında olamamanın acı ve ıstırabını yaşıyoruz. Kardeşlerimiz namaz ve oruç gibi vecibelerinden, başörtüsü gibi mukaddes bir davalarından alıkonuluyor.

Doğu Türkistan'daki kardeşlerimize lütfen sizler de yardım edin. En azından dualarımızda onlara da bir yer ayıralım. Doğu Türkistan, Müslüman Türk'ün davası, hepimizin davasıdır. Bizler Alperen gençliği olarak, Alperenler olarak bu davanın her platformda davacısı olacağız" dedi.