Bebeklerde Oyun İle Gelişim Arasında ki Bağ Sizide Şok Edecek

Bebeklerin gelişimi her anne ve baba için önemlidir. Peki bebeğinizin gelişimi için oyuncakların önemini biliyor musunuz?

Bebeklerde Oyun İle Gelişim Arasında ki Bağ Sizide Şok Edecek

Özellikle 2 ve 3 aylık bebeklerde gelişim ve iletişim çok daha fazla olmaktadır. Bu nedenle uzmanlar bebeklerin gelişimi için oyuncakların ya da onların ilgisini çekecek olan aktivitelerin doğru seçilmesinden yana.

Bebeğiniz eğer sizinle artık iletişim kuruyor ve takip kabiliyetine kavuştuysa artık onun için birşeyler yapma vaktiniz geldi. 

Alacağınız oyuncakların onların dikkatini çekecek ve takip imkanı sağlayacak oyuncakları tecih ederseniz onların takip ve seçici kabiliyetini geliştirmiş olursunuz. 

Bebeğiniz sırt üstü yatarken üzerinde dönence olursa ve yavaş hareteklerle dönerse takip kabiliyeti gelişir. Sadece dönence ile değil elleriniz ile de bunu sağlayabilirsiniz. El hareketleriniz ile bebeğinizin elinizi takip etmesini düzenli olarak sağlayabilir ve gelişimine bu şekilde katkıda bulunabilirsiniz. 

Uzmanlar bebek gelişiminde düz ve gelişime hiç bir katkısı olmayan oyuncakları kesinlikle tercih edilememesinin gerektiğini her fırsatta söylüyorlar.